Bırakın SADAT için Meclis soruşturması açılsın

Karar Gazetesi Yazarı Elif Çakır'ın bugünkü (21.05.2022)''Bırakın SADAT için Meclis soruşturması açılsın'' başlıklı yazısı.

Konuştuğu her platformda, yaptığı her açıklamada “cumhurbaşkanlığına değil başbakanlığa aday” olduğunu söyleyen İYİ Parti lideri Meral Akşener 19 Mayıs Perşembe günü Samsun’dan “iktidara yürüyüşünün” startını şu sözlerle verdi:

“Kurtulan değil, kurtaran şehirde, 1919 ruhu ile buradayız. Birlikteyiz. O ilk adamının bize bağışladığı, bize yüklediği hem sorumluluğun, hem o güzelliğin bize ışık tuttuğu güzel anda bugün iktidar yürüyüşünü başlatıyoruz. En geç bir sene sonra 19 Mayıs ruhunu, bu memleketin bekçisi ve sahibi olan gençlerle birlikte yeniden hayata geçireceğiz. İyilik için yürüyoruz, cesaret için yürüyoruz. İktidar için yürüyoruz. Allah yardımcımız olsun.”

Yağışlı ve soğuk hava koşullarına rağmen çoğunluğu gençlerden oluşan kalabalık bir kitleye seslendi Akşener ve konuşması “Gençliğin umudu Meral Akşener”, “Başbakan Meral Akşener” sloganlarıyla kesildi.

Tütün İskelesi’nde toplanan kalabalık ile Cumhuriyet Meydanına kadar yürüdü. 10 bin simit dağıttı, gençlerle çay içti, sohbet yaptı, sorunlarını dinledi. Sayın Akşener’i katıldığı programları takip üzere az sayıdaki...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle demiş, öyle demişti... 07 Temmuz 2022 | 43 Okunma Cumhurbaşkanı Erdoğan neden tasarruf yapmıyor? 01 Temmuz 2022 | 1.079 Okunma ‘Tanrı’nın, azgın bir topluma vereceği en büyük ceza…’ 29 Haziran 2022 | 1.066 Okunma HSK’nın sürgün ettiği hakim sayısı iki değil… 28 Haziran 2022 | 525 Okunma HSK’nın bir elinde havuç bir elinde sopa… 22 Haziran 2022 | 1.035 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar