Bahçeli mesela bir gün çıkıp şöyle de der mi?

Karar Gazetesi Yazarı Elif Çakır'ın bugünkü (09.11.2022)''Bahçeli mesela bir gün çıkıp şöyle de der mi?'' başlıklı yazısı.

Ve MHP lideri Devlet Bahçeli dün partisinin grup toplantısında AK Parti’nin anayasa değişikliği için HDP’nin kapısını çalmasına MHP’nin nasıl tepki vereceğini merak edenlere esti gürledi sonra da bu ziyareti nasıl karşıladığını açıkladı:

“Normal ve doğru bir adım.”

Lütfen dikkatle okuyun, hatta arşivleyin, ben öyle yapacağım çünkü. Bahçeli tam olarak şöyle dedi:

“AK Parti heyetinin anayasa değişikliğini görüşmek amacıyla Meclis’te grubu bulunan siyasi partileri ziyaret etmesi son derece doğal ve doğru bir adımdır. HDP’yle niye görüşülmüş? Biz buna ne diyecek, nasıl tepki gösterecekmişiz? Günlerdir cevabı aranan marazi sorular bunlardır.”

Evet, dünyanın bütün demokratik ülkelerinde bu böyledir. İktidar partileri hazırladıkları ya da hazırlayacakları anayasa değişikliği tekliflerini görüşmek, fikirlerini almak için ayrım yapmaksızın Meclis’te grubu olan bütün partilerin kapılarını çalarlar, ziyaret ederler, istişare ederler, görüşlerini alırlar.

Bu gayet doğaldır ve doğru bir adımdır. Demokrasiye sahip ülkelerde hele hele bu çağda bir iktidar partisinin Meclis’te grubu bulunan bir partiyi ziyaret etmesinin haber...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Program tamam şimdi sıra aday isminde… 01 Şubat 2023 | 450 Okunma Dün asla ama asla diyordu... 25 Ocak 2023 | 1.970 Okunma 13 bin dolarımız nerede? 24 Ocak 2023 | 754 Okunma Erdoğan Davutoğlu’na ‘yüzleşmeye varım’ der mi? 20 Ocak 2023 | 690 Okunma Tek adamın dehasındansa…. 18 Ocak 2023 | 890 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar