Anayasa Mahkemesi’nin Mümtazer Türköne k

İspanya’da yayınlanan haftalık “Punto y Hora de Euskalherria” dergisinin 11 Haziran 1979 tarihli sayısında “Muafiyet Rezaleti” başlıklı bir makale yayınlanır.

Makaleyi kaleme alan Bask Bölgesi’nin bağımsızlığını savunan Herri Batasuna Partisi senatörü, avukat Miguel Castells’tir. Castells, yetkili makamları aşırı sağcı gruplarca işlendiği iddia edilen cinayetleri gerektiği gibi soruşturmamakla, katilleri korumakla itham etmektedir. Makalesine, şüpheli bir şekilde cinayete kurban giden elliye yakın kişinin isim listesini vererek başlayan Castells şöyle yazmaktadır: “Yetkililer bu cinayetlerin faillerini belirleyemediler. Faillerin hangi örgüte mensup olduklarını da henüz tespit edemediler.   İktidarda bulunan sağ kanat, bu çok sayıda suçun faillerini bulmak ve cezalandırmak için polisiyle, mahkemeleriyle ve cezaevleriyle, her türlü araca sahip durumda. Ama endişelenmeyin, sağcılar kendilerini arayıp bulamayacaktır. ”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dindar gençler Arabistan’da değil İsviçre’de yaşamak istiyor… 22 Mayıs 2020 | 3.141 Okunma Hakimlere coğrafi teminat gelecek diye bekleyip dururken… 20 Mayıs 2020 | 2.530 Okunma İktidar siyasetçilerine fazilet sınavı yapılsa?.. 14 Mayıs 2020 | 2.796 Okunma Darbeler döneminin kapandığı bir ülkede “darbe tehlikesi” baş gösterir mi? 12 Mayıs 2020 | 2.722 Okunma Mesele sınav tarihinin değiştirilmesi değil… 06 Mayıs 2020 | 3.299 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar