“AK Parti’nin özünü arıyorum, nerede hata yaptığını sorgulamalı"

Başlığa çektiğim bu sözler, AK Parti milletvekili ve MKYK üyesi Mustafa Yeneroğlu’na ait. Yani “AK Parti’nin özünü” arayan ve “nerede hata yaptığını sorgulamalı” diyen isim herhangi bir kişi değil. AK Parti’nin Milletvekili ve MKYK üyesi.

Geçen hafta T24’ten Şirin Payzın’ın programına katılan Sayın Yeneroğlu’nun gerek partisine yönelik özeleştiri niteliği taşıyan, gerekse de adalet, demokrasi ve hukuk alanlarında yaşanan sorunlara dair sözlerini fevkalade önemli buldum.

Sayın Yeneroğlu’nun şu sözleri tarihi öneme sahiptir:

“Herkes demokrasi ve özgürlüğü sadece kendisi için isterse ‘ben onları ezmezsem onlar beni ezecek’ noktasına geliyor.”

Hiç kuşkusuz ki ülkemizin en önemli sorunlarından birisi kutuplaşmayı derinleştiren, nefret duygularını canlı tutan rövanş duygusu. Bu rövanş duygusu maalesef ülkemizdeki adalet, hukuk, demokrasi gibi alanlarındaki sorunların çözülmesinin önündeki en büyük engel.

Sorulsa ülkemizin demokrasi rayına oturmasını istemeyen yoktur. Sorulsa ülkemizin hukuk devleti olmasını istemeyen yoktur. Sorulsa ülkemizde temel hak ve özgürlüklerin olmasını istemeyen yoktur.

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kim özür dilesin? 04 Ağustos 2020 | 869 Okunma Ankara’da hakimler var… 29 Temmuz 2020 | 1.655 Okunma Hani en büyük eserdi Türkiye’nin gücüne güç katacaktı? 24 Temmuz 2020 | 4.179 Okunma TRT’den açıklama var… 22 Temmuz 2020 | 3.625 Okunma Torpilin, kayırmacılığın böylesi hiç görülmemişti! 21 Temmuz 2020 | 6.052 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum