AK Parti 2023 seçimlerini kazanabilir mi?

2023 seçimleri muhalefet partileri için çantada keklik değil ancak iktidar için hiç değil.AK Parti’nin işi bu kez gerçekten zor; iktidara yakın anket sonuçlarında bile artık AK Parti’nin birinci parti...

2023 seçimleri muhalefet partileri için çantada keklik değil ancak iktidar için hiç değil.

AK Parti’nin işi bu kez gerçekten zor; iktidara yakın anket sonuçlarında bile artık AK Parti’nin birinci parti olmadığını, kemik oylarının bile erimeye başladığını gösteriyor. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kimin aday olacağı konusunun önemi de eskisine göre azalıyor; çünkü anketlerde tüm adaylar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önünde gözüküyor.

Nitekim iktidara yakın kalemler de artık AK Parti’deki erimenin ciddi bir sorun olduğunu kabulleniyorlar. AK Parti’ye 2023 seçimlerini kazandıracak stratejiler üzerine kafa yoruyorlar, buldukları çözüm önerilerini kapalı kapılar ardında değil açıktan dile getiriyorlar.

Bu bağlamda iktidarı destekleyen en önemli kalemlerden Prof. Burhaneddin Duran’ın “AK Parti’nin gücü ve geleceği” başlıklı yazısı önemliydi, çünkü Prof. Duran ciddiye alınması gereken bir isimdir.

AK Parti’nin 2023 seçimlerinde yeni bir sınava tabi tutulacağını söyleyen Prof. Duran’a göre Erdoğan seçimleri kazanmak için şunları yapmalı:

“İktidardaki yıpranmasını, hatalarını ve yapamadıklarını seçmene anlatmanın yolunu bulmak ve yeni...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Program tamam şimdi sıra aday isminde… 01 Şubat 2023 | 448 Okunma Dün asla ama asla diyordu... 25 Ocak 2023 | 1.970 Okunma 13 bin dolarımız nerede? 24 Ocak 2023 | 754 Okunma Erdoğan Davutoğlu’na ‘yüzleşmeye varım’ der mi? 20 Ocak 2023 | 690 Okunma Tek adamın dehasındansa…. 18 Ocak 2023 | 890 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar