Ah bu ne yaman bir çelişkidir, bu ne yaman trajikomik bir durumdur…

Önceki gün demokrasi tarihimizdeki kapkara bir leke olan, merhum Adnan Menderes ve arkadaşlarını idama götüren 27 Mayıs kanlı darbesinin yıl dönümüydü.Cumhurbaşkanı Erdoğan, 27 Mayıs darbesinin...

Önceki gün demokrasi tarihimizdeki kapkara bir leke olan, merhum Adnan Menderes ve arkadaşlarını idama götüren 27 Mayıs kanlı darbesinin yıl dönümüydü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 27 Mayıs darbesinin 64’üncü yıldönümünde, ismi Demokrasi ve Özgürlükler Adası olarak değiştirilen Yassıada’ya gitti. Adnan Menderes Kongre Salonunda yaptığı konuşmada şeyle dedi: “Bu millet merhum Menderes ve arkadaşlarını şükranla ve idamlarına engel olamamanın mahcubiyetiyle anacaktır. 27 Mayıs bir provokasyonun sonucudur. Yassıada’da millete ‘ayağınızı denk alın’ mesajı verilmiştir. Yassıada’da işkenceye maruz kalan devlet adamlarımız isimlerini milletimizin gönlüne şehit olarak yazdırdı. Üzerinden asırlarca da geçse darbecileri, demokrasi cellatlarını unutmayacağız, affetmeyeceğiz. Eski adı ile Yassıada’yı, milletin ifadesi ile yaslı adayı hüzün adasına dönüştürenleri de nefretle anıyoruz.”

Değil üzerinden 64 yıl, 600 yıl geçse bile milletin vicdanında açılan yaralar nesilden, nesile aktarılmaya devam edecek, 27 Mayıs tarihi takvimlerde utanç günü olarak anılacak, dolayısıyla asla ama asla hafızalardan silinmeyecek.

Anayasa rafa kaldırılarak, hukukun temel ilkeleri...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Gelip geçici uygulamanın” ülkeye maliyeti: 833 milyar TL! 12 Haziran 2024 | 2.015 Okunma Erdoğan gerçekten yumuşama iklimini devam ettirebilir mi? 11 Haziran 2024 | 1.447 Okunma Bu bir skandalsa, skandalın sorumlusu kim? 05 Haziran 2024 | 2.185 Okunma Ah bu ne yaman bir çelişkidir, bu ne yaman trajikomik bir durumdur… 29 Mayıs 2024 | 3.015 Okunma Bahçeli Ayşe Ateş’in feryadına kulak vermelidir 28 Mayıs 2024 | 2.707 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar