2004 yılında 313 muvazzaf generalden AK Parti’yi uyarmasını isteyen Bahçeli!

E, çünkü, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni tam da bu sebeple getirmediler mi?

103 emekli amiralin gündemdeki Montrö tartışması ve ‘cüppeli takkeli komutanla’ ilgili görüşlerini açıkladıkları bildiriye hem iktidar hem muhalefet tepki gösterdi. Aslında şöyle demek daha doğru; muhalefet partileri emekli amirallere gerekli cevabı verdiler.

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Bu sahte gündemler tutmaz. Halkımızın tek gerçek gündemi sofrasıdır” diyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bir anlamda bu bildirinin konuşmaya dahi değmeyeceği mesajını verdi.

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu şu mesajı yayımladı: “Bildiri ülkenin tarihsel hafızasını ve içinden geçtiği hassas süreci göz önüne almayan kötü niyetli bir sorumsuzluk örneği.”

Evet, bu bildiri yayınladıkları saatle, metinde kullandıkları dille olsa olsa bir sorumsuzluk örneğidir. 103 emekli amiral sadece Montrö sözleşmesini savunan, önemini anlatan bir bildiri yayınlasaydı kimsenin bir şey söylemeye hakkı olmazdı. Kendi fikirlerini anlatsalardı, ne....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ülke ekonomisi uçacaktı… 24 Kasım 2021 | 278 Okunma Cumhurbaşkanı Erdoğan faizin, enflasyonun düşmesini istese… 09 Haziran 2021 | 100 Okunma Madem öyleydi Ruhsar Pekcan niye görevden alındı? 13 Mayıs 2021 | 141 Okunma Bu kadar yetkinin tek elde toplanması iyi oldu mu? 05 Mayıs 2021 | 869 Okunma Kim dindar olmak ister? 04 Mayıs 2021 | 204 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar