ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Tarhana mı Bor mu?..

Sabah Gazetesi İl Buluşmaları'nın Uşak Toplantısı olmasaydı, programa katılan Sabah mensuplarının büyük çoğunluğu açısından, sadece geçilip gidilirken uğranan bir yer olmaya devam edecekti Uşak İli .

Ekrem Kızıltaş
Ekrem Kızıltaş
13 Eylül 2018 | 5.4 K

Sabah Gazetesi İl Buluşmaları'nın Uşak Toplantısı olmasaydı, programa katılan Sabah mensuplarının büyük çoğunluğu açısından, sadece geçilip gidilirken uğranan bir yer olmaya devam edecekti Uşak İli...

Bazılarımız hariç, ekibin çoğunun Uşak'la ilgili hikayesi, şöyle bir uğramış ya da bir yerlere giderken geçip gitmiş olmaktan ibaretti...

Ancak şehre gelip gördükten sonra, sanırım hepimizin fikri ciddi şekilde değişti. Artık Uşak'ın geçip giderken şöyle bir uğranacak değil, gelip kalınacak bir yer olduğunu biliyoruz.

Şehirlerin adeta bir tür röntgenini çekerek, onlara kendilerini değerlendirme imkanı sunma yanında, ülkemiz ve dünya içerisinde bulundukları konum konusunda da farkındalık sağlayan Sabah İl Buluşmaları'nın ne kadar iyi bir fikir olduğuna bir kez daha şahitlik ettik.

Mevcut durumu beraberce değerlendirmek, bundan sonra neler yapılması gerektiği ve bunların nasıl yapılabileceği konusunda ciddi fikirler verebiliyor çünkü.

Şehirlerin bütün kesimlerini bir araya getiren ve bir tür beyin fırtınası gerçekleştirmelerini sağlayan Sabah İl Buluşmaları, sadece illerin değil ülkenin kalkınması konusunda da vazife görmüş oluyor.

Devamını Oku