ÇOK OKUNAN YAZARLAR

NATO ABD’ye karşı!..

"Türkiye'ye yönelik güney sınırından gelen tehditlere karşı önlemleri arttıracağız .

Ekrem Kızıltaş
Ekrem Kızıltaş
15 Temmuz 2018 | 2.7 K

"Türkiye'ye yönelik güney sınırından gelen tehditlere karşı önlemleri arttıracağız. Güneyden kaynaklanan artan güvenlik sorunlarına karşılık vermeyi amaçlayan Türkiye'ye yönelik güven verici önlemler, İttifak'ın güvenliğine bir bütün olarak katkıda bulunacak ve tam olarak uygulanacaktır."

Yukarıdaki satırlar, Brüksel'deki NATO Zirvesi'nin sonuç bildirgesinden…

İttifak, güney sınırımızdan yani Suriye'nin kuzeyinden ülkemize yönelik tehditlere karşı önlemleri artıracağına göre, PKK'nın Suriye uzantısı PYD/YPG'ye yönelik mücadelemizde bize destek olacak demektir...

Bu beyan, PYD/YPG'nin PKK ile alakası olmadığı hikayesine alıcı olmadığımızı gören ABD'nin verdiği yeni isimle Suriye Demokrat Güçleri'ne (SDG) yönelik mücadelemize destek olmayı da kapsıyor, ister istemez.

İttifakın patronu olduğunu her vesileyle gösteren ABD'nin emrindeki terör örgütünden gelen tehditlere karşı NATO'nun Türkiye'ye destek olacağını açıklaması, kafa karıştırıcı bir durum aslında.

Kafalar nasıl karışmasın ki... Bir yanda sonradan SDG adını verdiği PYD/YPG'ye 5 bin TIR ve 2 bin nakliye uçağı dolusu silah göndererek Suriye'nin kuzeyinde bir terör koridoru oluşturmaya çalışan ABD, diğer yanda ise bu yapıdan kaynaklanan tehditlere karşı Türkiye'ye destek olacağını söyleyen NATO...

Devamını Oku