ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Fare dağa küsmüş…

Gıpta, kıskançlık hatta belki de haset… Ne derseniz deyin, ama başta CHP olmak üzere muhalefet adeta dengesini kaybetmiş durumda .

Ekrem Kızıltaş
Ekrem Kızıltaş
13 Temmuz 2018 | 90

Gıpta, kıskançlık hatta belki de haset… Ne derseniz deyin, ama başta CHP olmak üzere muhalefet adeta dengesini kaybetmiş durumda. Sıcaklardan diyeceğiz ama bu daha çok sandıktan çıkan sonuçları hazmetmekte yaşadıkları zorlukla ilgili sanki…

Her ne kadar TBMM'ye girmiş olsalar da seçimin mağlupları olan HDP, CHP ve İP, mevcut durumu değerlendirip bundan sonrasına hazırlanmak için kendilerini toparlamaya çalışmak yerine, hazımsızlıklarını gösterecek davranışlarda bulunmayı sürdürüyorlar.

Oysa Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin devreye girdiği bugünlerde, dikkatli bir şekilde gelişmeleri izlemeleri ve katkı yapabilecekleri bir şey varsa bunu yapmaları beklenirdi, normal olarak.

Durum, muhalif kesimlerin bundan sonra yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanabilme konusunda da ümitsiz oldukları için bu konuya kafa yormak istemediklerini gösteriyor.

Meclisin açılışında İstiklal marşı okunurken ayağa kalkmamak için salona geç giren HDP'liler, esasında bu partiye barajı geçmesi için oy veren kaymak tabaka mensuplarının meselesi. Yaptıkları edepsizlik birilerini memnun etse de, bu partinin ne olduğunu bilenler açısından çok da şaşırtıcı olmadı.

HDP'lilerin milletimizin tartışılmaz değerlerinden birisi olan İstiklal Marşı konusunda takındıkları tavır, Türkiye'nin partisi olup olmama konusunda kararsız olduklarının göstergesi. Dolayısıyla kendilerini memleketin gerçek sahibi zannedenler şimdi oturup ne yaptıklarını düşünebilirler.

Devamını Oku