ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Son düzlükte…

Türkiye'nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçişi ile alakalı yolculukta son düzlükteyiz…Ülkemizi teslim almak, bu olamazsa durdurabilmek ya da hızını kesebilmek için çalışan dış mihraklar ve içimizdeki uzantılarının bu geçişi engelleyebilme yönündeki çabaları sürüyor .

Ekrem Kızıltaş
Ekrem Kızıltaş
22 Haziran 2018 | 137

Türkiye'nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçişi ile alakalı yolculukta son düzlükteyiz…

Ülkemizi teslim almak, bu olamazsa durdurabilmek ya da hızını kesebilmek için çalışan dış mihraklar ve içimizdeki uzantılarının bu geçişi engelleyebilme yönündeki çabaları sürüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığını ve AK Parti'nin TBMM'de çoğunluğu kazanması durumunda Türkiye'nin yükselişini durduramayacaklarını çok iyi biliyorlar.

Sadece bu da değil... Türkiye'yi durduramazlarsa, dünya çapında mazlum ve gelişmekte olan ülkelerin de dik durmaya başlayacağının da farkındalar… Bu ise 'Dünya beşten büyüktür' sözünün gerçek manasını bulması, vesayet ve sömürü çarkının kırılmaya başlaması demek…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Liderliğindeki Türkiye, sömürü çarkının arkasındaki güçlerin demokrasi, insan hakları gibi değerlerle alakalarının olmadığını açıkça ortaya koydu… Menfaatleri söz konusu olduğunda objektifliklerini nasıl kaybettiklerine ve evrensel prensipleri nasıl rafa kaldırdıklarına, dünya alem şahit oldu.

Bu kadarla kalmadı ve çok güçlü imiş gibi gözüken emperyalizmin, gerektiği şekilde mücadele edildiği zaman yenilebileceğini de gösterdi Erdoğan liderliğindeki Türkiye… 15 Temmuz, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Münbiç'te sağlanan gelişme, bunun göstergeleri. Tabii anlayabilene..

Devamını Oku