ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Kendi ayağına sıkmak!..

Hemen her kadronun şimdiye kadar yaptıkları, bundan sonra yapabileceklerinin teminatıdır .

Ekrem Kızıltaş
Ekrem Kızıltaş
14 Haziran 2018 | 284

Hemen her kadronun şimdiye kadar yaptıkları, bundan sonra yapabileceklerinin teminatıdır. Dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti kadrolarının, yapacağız dediklerini yapacaklarına inanabiliriz.

Yaptıkları yapacaklarının teminatı olduğu için ve şimdiye kadar yapmayacakları şeyleri hiç söz vermedikleri için…

Erdoğan Karşıtı İttifak partilerinin ve ama özellikle de CHP'nin yapacaklarını söylediklerine de yapmayacaklarını söylediklerine de inanmak biraz zor.

CHP zihniyetinin yapacaklarını söyledikleri ile ilgili tereddütler de aslında iki konuya dayanıyor mesela. Millet ve memleket lehine parmaklarını bile kımıldatmadıkları bilinen CHP'lilerin bundan sonra yapabileceklerine inanmanın çok zor olması, ilk tereddüt noktası.

Genellikle inançlı kesime yönelik ağır yasakları savunması ve tatbik etmesi ile tanınan bir partinin birden bire özgürlükçü kesilmesinin hiç ama hiç inandırıcı olmaması da, ikinci ve en önemli tereddüt noktası…

Millet İttifakı ismi altında bir araya geldikleri partilerden birisinin başörtüsü ve İmam-Hatipler konusundaki hassasiyeti, malum. CHP'nin özgürlükçü olabileceğine kendileri inanmış olsalar da, hitap ettikleri insanları buna ikna etmeleri zor gözüküyor SP yöneticilerinin. Okumak ve dinlemek bir yana, o zihniyetin melanetlerini yaşadılar da çünkü…

Devamını Oku