ÇOK OKUNAN YAZARLAR

İsrail’in sonu uzak değil!..

Hep yaptığını yine yapıyor İsrail… Tapraklarına el koymak için katlettiği, sürdüğü, yıllarını mülteçi kamplarında geçirmeye mecbur bıraktığı insanları, ortaya çıkışının 70 .

Ekrem Kızıltaş
Ekrem Kızıltaş
17 Mayıs 2018 | 439

Hep yaptığını yine yapıyor İsrail… Tapraklarına el koymak için katlettiği, sürdüğü, yıllarını mülteçi kamplarında geçirmeye mecbur bıraktığı insanları, ortaya çıkışının 70. yılında da katlediyor…

Nasıl ki normal olarak ortaya çıkmamış, birilerinin zorlamasıyla sun'i olarak var edilmişse, normal şartlarda, yani demokrasi ve insan hakları gibi değerlerle varlığını sürdüremeyeceğini iyi biliyor İsrail.

Bunun için vuruyor, kırıyor, bombalıyor, katlediyor. Yaptıkları zulüm ve katliamları her nasılsa normal kabul ediyor İsrail'i yönetenler, çünkü bizim bildiğimiz manada normal birer insan değiller. Ancak anormalliklerinin başkaları tarafından da normal kabul edilmesi için ellerinden geleni yapıyor, hizaya getiremediklerine de havlıyorlar. Tıpkı Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yaptıkları gibi.

Cumhurbaşkanımız doğruları söylediği, doğruları savunduğu ve doğru olanın egemen olması için gücü yettiğince bütün dünyayı da harekete geçirmeye çalıştığı için hiç sevilmiyor İsrail'I yönetenler tarafından.

İsrail'I yönetenler, Cumhurbaşkanımız başka olmak üzere Türkiye'yi yönetenlerin de, başka ülkelerin yöneticileri gibi Filistinlilere yönelik zulümlerine destek olmaları hiç değilse sessiz kalmaları gerektiğini düşünüyorlar.

Bu olmayıp ta yapıp ettikleri ile ilgili gerçekler dünyaya duyurularak, Cumhurbaşkanımızın deyişiyle, 'sinir uçlarına dokunulduğu için' dengelerini kaybediyor ve yalanlarla yeni algılar inşa etmeye çalışıyorlar.

Devamını Oku