ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Fındık, bal, kivi ve sanayi..

Atalarımız 'İnsan doğduğu yerde değil doyduğu yerde' sözünü boşuna söylememiş .

Ekrem Kızıltaş
Ekrem Kızıltaş
26 Nisan 2018 | 162

Atalarımız 'İnsan doğduğu yerde değil doyduğu yerde' sözünü boşuna söylememiş... Herhalde dünyanın hemen her yerinde olduğu gibi ülkemizde de birçok insan, doğduğu yerde değil, doyduğu yerde hayatını sürdürüyor.
Ordu da göç veren şehirlerimizden birisiydi. Ancak, Orduluları bir bölümünün doğdukları yerin artık yaşanabilecek bir yer haline geldiğini görüp, döndüklerine dair emareler hayli güçlü.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın açıkladığı rakamlar, Ordu'nun artık yaşlılar şehri haline gelmeye başladığını gösteriyor...
Sabah Yazarlar Kulübü'nün Ordu İl Buluşmaları vesilesiyle düzenlenen programda, doğduğum yerin birçok insan açısından artık doyulan yer haline geldiğine ilişkin bilgiler memnun ediciydi.
Hemen söylemek gerekir ki, Sabah Gazetesi'nin periyodik olarak Türkiye'nin çeşitli illerinde sürdürdüğü bu buluşmalar, ülkemizin gelişmesi açısından ciddi bir öneme sahip.
Toplantı yapılan şehrin bütün yöneticileri yanında, sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin ve yine konu hakkında uzman gazeteci-yazarların katıldığı bu toplantılarda şehirlerin adeta bir röntgeni çekiliyor. Çekilen bu röntgen üzerinden yapılanlar değerlendirilirken, yapılacak olanlar ve yapılabilecek olanlara da ışık tutuluyor.

Devamını Oku