ÇOK OKUNAN YAZARLAR

‘Evet; 28 Şubat bir darbeydi!..’

Okuduğu okulda başörtüsünün Cenab-ı Hakk'ın bir emri olduğunu öğreniyorken, okul kapılarındaki polislerin 'başlarını açmaya' zorladıkları küçücük kız çocuklarının yaşadıklarının bedeli nedir? .

Ekrem Kızıltaş
Ekrem Kızıltaş
16 Nisan 2018 | 83

Okuduğu okulda başörtüsünün Cenab-ı Hakk'ın bir emri olduğunu öğreniyorken, okul kapılarındaki polislerin 'başlarını açmaya' zorladıkları küçücük kız çocuklarının yaşadıklarının bedeli nedir?..
'Hem bir meslek öğrenir, başarırsam da üniversiteye girerim' ümidiyle başladığı Meslek Lisesi'nden sonra üniversiteye girmesinin hayal olduğu gerçeğiyle karşılaşan öğrenciler, yaşadıklarını unutabilirmişler midir?..
Girdiği üniversitenin herhangi bir sınıfında, 'ya eğitim-öğretim hakkı ya da başörtü' gibisinden akıl almaz bir tercihle karşı karşıya bırakılan ve bu sebeple hayata küsen on binlerce kızımız mağduriyetleri sebebiyle yaşadıkları travmaların üstesinden gelebilmişler midir?..
İmam-Hatipler, Kur'an Kursları ve Meslek Liseleri ile ilgili olumsuz gelişmeler, 28 Şubat Süreci'nde yaşanan sıkıntıların sadece bir bölümüydü.
İnançları sebebiyle takibata, baskılara maruz kalan, iş ve ekmeklerini kaybeden on binlerce insan, dönemin acık tabloları arasındaydı...
İdeolojik kılıfla sarılıp sarmalanan hırsızlıklarla devletin hazinesini ve bankaları boşaltanlar sebebiyle yüz milyarlarca dolar bedel ödemek zorunda kaldı milletimiz...
Burunlarından kıl aldırmaz bir tavırla bu millete yönelik olarak asla unutulmayacak zulümler işleyenler, kendilerinde haklılık ta vehmediyorlardı üstelik... Ancak herkes biliyor ki, 28 şubat Süreci, bu ülkenin karşı karşıya kaldığı ihanetlerin en alçakça olanlarından birisiydi...

Devamını Oku