ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Önceleri neredeydiniz?..

Avrupa Parlamentosu'nun 'Suriye'de Durum' başlıklı kararı, Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili değerlendirmeler ve ülkemize yönelik çağrılar açısından bakıldığında, tam da 'alın da gaçan mı' denilecek cinsten .

Ekrem Kızıltaş
Ekrem Kızıltaş
17 Mart 2018 | 127

Avrupa Parlamentosu'nun 'Suriye'de Durum' başlıklı kararı, Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili değerlendirmeler ve ülkemize yönelik çağrılar açısından bakıldığında, tam da 'alın da gaçan mı' denilecek cinsten...
7 yıl önce Suriye karışırken seyreden ve bundan sonra yaşanan vahim gelişmelere de seyirci kalmayı tercih eden Avrupa Parlamentosu, bazı doğu tespitlere de yer verdiği Suriye ile ilgili kararında, alışkanlık gereği Türkiye'ye laf çakmayı da ihmal etmemiş yani.
Rusya ve İran'ın yanında Esed'i de sorumlu tutulduğu Suriye'deki şiddetin kınandığı, mevcut ateşkes kararına uyulması çağrısının yapıldığı ve uluslararası Suriye savaş suçları mahkemesi kurulmasının talep edildiği Suriye'deki Durum kararında, Türkiye'den de Afrin'den askerlerini çekmesi talep edilmiş.
Afrin ve benzeri kentlerde bir terör devletinin temellerinin atılabilmesi için, bölgede yaşayan yerli halk buralardan uzaklaştırılıp ülkemize mülteci olarak gönderilirken sesleri çıkmayanların, Türkiye buralarda terörün yok edilmesi ve istikrarın sağlanması için harekete geçince, canları sıkılmış belli ki.
Türkiye'de bulunan üç buçuk milyon civarındaki Suriye vatandaşlarının yerlerine yurtlarına dönmesi ve kendi vatanlarında huzur ve istikrar içinde yaşamalarına odaklanması beklenirdi Avrupa Parlamentosu'nun.

Devamını Oku