ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Kuyruklu yalan...

ÇÖZÜM bekleyen herhangi bir meselede en önemli husus denklemi doğru kurabilmektir .

Ekrem Kızıltaş
Ekrem Kızıltaş
15 Şubat 2018 | 56

ÇÖZÜM bekleyen herhangi bir meselede en önemli husus denklemi doğru kurabilmektir... Birçok meselenin yanında, Afrin'in de dahil olduğu Suriye'nin kuzeyi, Türkiye açısından çözüm bekleyen meselelerden başlıcası. Fırat Kalkanı Harekatı, birilerinin bizi karşı karşıya bıraktığı problemin çözümü içindi. Zeytin Dalı Harekatı da benzer bir sebeple başlatıldı. İdlip, Menbiç ve sonrasında Fırat'ın doğusuna yönelik harekatlar da bunun için yapılacak. Türkiye, kendisi açısından hal ve istikbale yönelik ciddi riskler taşıyan bir durum karşısında... Bununla ilgili gerekli gördüğü adımları da atıyor...

Mevcut durumun sürmesi halinde, bundan sonra nerelerde neler yapma niyetinde olduğunu ve sebeplerini de açıklıyor. Bu zamana kadar bütün olup bitenlere baktığımızda karşımıza çıkan en önemli husus, ülkemizin yönetenlerin sadece doğruları söyledikleri ve bunun gereklerini yerine getirdikleri.

Türkiye'nin en temel talebi, Suriye'nin bir bütün olarak ülkede yaşayan herkesin kendisini temsil ettiğine inandığı bir yönetime kavuşması. Suriye'de sıkıntıların başladığı ilk günden beri bunu söylüyordu Türkiye ve halen de bunu söylüyor. Diğerlerini bir kenara koyarsak, karışıklığın öncelikli müsebbiplerinden olan ABD, Suriye'nin kuzeyine yönelik özel ilgisi sebebiyle, buralarla ilgili üst üste yalanlar söylüyor. Bölgenin büyük bir bölümünde hakim olan terörist PYD/YPG yapılanmasını Suriye Demokratik Güçleri olarak lanse etmeye çalışması yalanlarından sadece birisi. PKK'nın Suriye uzantısı olduğu herkesçe bilinen PYD/YPG mensuplarından oluşturacağını ifade ettikleri terör ordusu için ABD yetkilileri tarafından açıklanan isimler de kocaman birer yalan.

Devamını Oku