Görünen semptomdur hastalık değil

İktisadi konulara kafa yoran birçok meslekten iktisatçıya göre Türkiye ekonomisi, içinden hasarsız çıkamayacağı bir durumdadır.

İşin tuhafı böyle bir zamanda seçmenler, İmamoğlu’nun “Her şey çok güzel olacak” veya Yıldırım’ın “Her şey daha güzel olacak” sloganını tutmuştur. Benim aklıma şu soru takılıyor: Türkiye ekonomisi gerçekten bir açmazda ise sırf İmamoğlu veya Yıldırım, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi diye ekonomimiz bu açmazdan kurtulamayacağına göre, nasıl olacak da her şey güzel hatta daha güzel olacaktır? Ben bu çelişik düşüncelerden şu sonucu çıkarıyorum. Demek ki; muhalif olanlarımızın da çoğu, Türk ekonomisini içinden çıkılamaz bir durumda görmüyor. İşsizlik, küçülme, enflasyon gibi sıkıntılar var. “Ama sadece yönetenlerin değişmesiyle işlerin yoluna girmesi mümkündür” deniliyor. Acaba?

DOĞRU TEŞHİS KONMADAN, DOĞRU TEDAVİ OLMAZ

Kimsenin tekelinde olmayan ve benim gibi vasat akıllı biri tarafından da sıkça kullanılan bu ibare, sanıldığı gibi sadece tıpla ilgili değildir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sopa lazım, sopa 29 Mart 2020 | 52 Okunma Millet devlete versin 26 Mart 2020 | 250 Okunma Her nefis bu virüsü tadacaktır 22 Mart 2020 | 1.161 Okunma Bu böyle devam edemez 19 Mart 2020 | 592 Okunma Din ve kadın 15 Mart 2020 | 586 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar