Görevimiz tehlike

Bizim televizyonlarda “Görevimiz Tehlike” adıyla gösterilen macera ve casusluk dizisinin özgün adı “Mission Impossible” yani “İmkânsız Görev” dir. Ancak film kahramanlarımız, mucizevî bir...

Bizim televizyonlarda “Görevimiz Tehlike” adıyla gösterilen macera ve casusluk dizisinin özgün adı “Mission Impossible” yani “İmkânsız Görev” dir. Ancak film kahramanlarımız, mucizevî bir şekilde her zorluğun altından kalkıyor ve imkânsız görevi yerine getiriyorlar.

Şimdi böylesi bir görevi yeni hükümetimiz üstlenmiştir. Türk ekonomisinin, istikrarlı büyüme şosesine çıkması için öncelikle iki sorun çözülmelidir. Bunlardan biri, enflasyonu; diğeri cari açığı düşürmektir. Bu iki amaç kadar çözüm yolları birbirine zıt başka iki iktisadi hedef olamaz.

Bilindiği gibi ekonomimiz “devalüasyon-enflasyon” sarmalına paçayı kaptırmıştır. Bu yüzden enflasyonu frenlemek isteyen Merkez Bankası veya diğer iktisadi otoriteler “döviz fiyatları düşsün” isterler.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kemerleri sıkın 24 Mart 2019 | 2.244 Okunma Yılın ikinci yarısı 21 Mart 2019 | 344 Okunma “Yapay aptallık” 17 Mart 2019 | 200 Okunma Milli gelir yüzde 8 küçüldü 14 Mart 2019 | 320 Okunma Ölüm sana hiç yakışmadı Ertuğrul 10 Mart 2019 | 211 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar