AKP’yi nasıl bilirdiniz?

Son 17 yılda R. T. Erdoğan önderliğinde Türkiye’nin “astığı astık, kestiği kestik” veya “aldığı aldık, sattığı sattık” iktidarı olan AKP, momentumunu yani hamle gücünü kaybetmişe benziyor.

Ekrem İmamoğlu’nun 13 bin oy farkıyla kazandığı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı, çok haksız bir şekilde iptal ettirilmesi üzerine yapılan ikinci seçimde 800 bin oy farkıyla tekrar kazanması, onun başarısından çok AKP’nin başarısızlığıdır. Bu olay, “Ne yapar yapar, AKP yine atı alıp Üsküdar’ı geçer” inancını temelden sarsmıştır. Temel oynayınca, esasen bir süredir aralarındaki bağlayıcı harç dökülmüş, üstteki taşlardan kopmalar başlamıştır. Uzun yıllar Erdoğan’ın en yakınında görev yapmış, daha sonra gözden düşmüş ama yıpranmamış Ali Babacan’ın, AKP’den istifası büyük bir olaydır. Amerikalıların “maverik” dedikleri cinsten, başına buyruk bir politikacı olan Bülent Arınç, yaptığı tek bir çıkışla, Babacan’ı FETÖ’den içeri tıkıp, siyaset sahnesinden silmek isteyen işgüzarların bu teşebbüsünü akim bırakmıştır. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Münferit ve sistemik iflaslar 18 Temmuz 2019 | 417 Okunma AKP’yi nasıl bilirdiniz? 14 Temmuz 2019 | 1.010 Okunma Faizi indirmek 11 Temmuz 2019 | 1.095 Okunma Pahalı döviz yatırımcıya yarar 07 Temmuz 2019 | 320 Okunma Ekonomi politikası açmazları 04 Temmuz 2019 | 299 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar