Tehdidi doğru belirlersek doğru uçağı seçeriz

Önceki yıldı, uçak yolcusuyum. Yanımdaki koltuk boş. Bir beyefendi geldi, görüşmek istediğini belirtti, kendisini tanıttı.                               ...

Hepimizin gurur duyduğu “Türk Yıldızları”ndan, Hava Kuvvetlerinde subay. Konu, savaş uçaklarına geldi.                                                                                                                                                                                                   

ABD’nin F dizisi uçaklarıyla Rusya’nın SU dizisi uçaklarını karşılaştırmasını rica ettim. “Biz Türk pilotları hepimiz biliriz, Rus uçaklarının savaş yeteneği ABD uçaklarından üstündür” dedi ve nedenlerini anlattı.

 
E Tümg Beyazıt Karataş komutanımız da Aydınlık ve Ulusal Kanal’da kamuoyunu bilgilendiriyor. ABD, bizi F-35 Projesinden çıkartırsa, kaybeden Türkiye olmaz.                                                                                                             

Türkiye, F-35’e ayıracağı kaynakları kendi savaş uçağının üretiminde değerlendirir.
Türkiye, savaş uçağını nereden alırız tartışmasından önce, bağımsızlığımıza ve vatanımıza tehdit nereden geliyor sorusuna açık bir yanıt vermek durumundadır. 

STRATEJİK SÜREÇ VE MEVZİLENME

Ülkemiz, 2014 yılından bu yana Atlantik sisteminden ayrılmakta ve Avrasya’daki bağımsız konumuna yerleşmektedir. Bu, Ak Parti iktidarının iradesini de belirleyen zorunlu bir süreçtir.                                                                           

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Stratejik ortaklık ya da stratejik dans 10 Ağustos 2019 | 230 Okunma Ukraynalı komedyenle rol arkadaşlığı 09 Ağustos 2019 | 343 Okunma Diyanet İşleri Başkanlığı’nın önemi 08 Ağustos 2019 | 545 Okunma Pençe varsa ‘Açılım’ olmaz 07 Ağustos 2019 | 878 Okunma Asya mevzisinde tarikatlardan kurtulmak 06 Ağustos 2019 | 908 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar