Suvarlı’da analar arslanlar doğuruyor

Bu satırları Suvarlı Belediye Başkanlığı seçiminin henüz sonuçlanmadığı saatlerde yazıyorum. Suvarlı, her durumda bir umut kaynağıdır, güven kaynağıdır. Çünkü...

Bu satırları Suvarlı Belediye Başkanlığı seçiminin henüz sonuçlanmadığı saatlerde yazıyorum. Suvarlı, her durumda bir umut kaynağıdır, güven kaynağıdır. Çünkü Suvarlı’da arslanlar doğuran analar, arslanlar doğuracak gelinler ve kızlar var. Çünkü Suvarlı’da Gazi Sabancı gibi önderlik yetenekleri yüksek, girişken, birikimli, yaratıcı halk önderleri var.

ÇAĞDAŞ KADIN

Yalnız doğurmak mı, fıstık üreten analar ve kızlar, siyasete katılan, miting meydanını şenlendiren, Pektaşların düğününde el ele verip halay çeken, başı dik çağdaş analar ve kızlar!

Bizi Suvarlı’da en derinden etkileyen Onlar oldu. 2 Ağustos 2019 Cuma akşamı Suvarlı çarşısına girdik. Renk renk giyimleriyle, coşkularıyla toplantı alanını dolduran onlardı. Karanlığın içinde güler yüzleriyle ışıl ışıl parlıyorlardı. Sesleri göklere yükseliyordu. Onlar, Türkiye’yi ta Suvarlı’dan aydınlatıyorlar.

“Çağdaş kadın” tanımını gelin Suvarlı’da yapalım. Anadolu kadınına güveniniz. Modernlik adına tepelerden bakmayınız onlara. Beyinlerinizin karanlık köşelerindeki önyargılarınızı çıkartıp atın. Türkiye, Anadolu’dan çağdaşlaşıyor, bunu Suvarlı’da görebilirsiniz.

SARIARSLAN’I DOĞURAN KADIN

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sayın Cumhurbaşkanımızın Yüksek Dikkatine Kesin zafer için doğru strateji doğru hedef 10 Ekim 2019 | 9.060 Okunma Selam duran kadınlar! 03 Ekim 2019 | 202 Okunma Çin devriminin yarattığı Çin mucizesi 01 Ekim 2019 | 545 Okunma Orta Asya’nın Altın Çağı üzerine Starr’ın kitabı 22 Eylül 2019 | 590 Okunma BOP Eşbaşkanlığı devam mı ediyor 21 Eylül 2019 | 3.566 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar