Suvarlı’da analar arslanlar doğuruyor

Bu satırları Suvarlı Belediye Başkanlığı seçiminin henüz sonuçlanmadığı saatlerde yazıyorum. Suvarlı, her durumda bir umut kaynağıdır, güven kaynağıdır. Çünkü...

Bu satırları Suvarlı Belediye Başkanlığı seçiminin henüz sonuçlanmadığı saatlerde yazıyorum. Suvarlı, her durumda bir umut kaynağıdır, güven kaynağıdır. Çünkü Suvarlı’da arslanlar doğuran analar, arslanlar doğuracak gelinler ve kızlar var. Çünkü Suvarlı’da Gazi Sabancı gibi önderlik yetenekleri yüksek, girişken, birikimli, yaratıcı halk önderleri var.

ÇAĞDAŞ KADIN

Yalnız doğurmak mı, fıstık üreten analar ve kızlar, siyasete katılan, miting meydanını şenlendiren, Pektaşların düğününde el ele verip halay çeken, başı dik çağdaş analar ve kızlar!

Bizi Suvarlı’da en derinden etkileyen Onlar oldu. 2 Ağustos 2019 Cuma akşamı Suvarlı çarşısına girdik. Renk renk giyimleriyle, coşkularıyla toplantı alanını dolduran onlardı. Karanlığın içinde güler yüzleriyle ışıl ışıl parlıyorlardı. Sesleri göklere yükseliyordu. Onlar, Türkiye’yi ta Suvarlı’dan aydınlatıyorlar.

“Çağdaş kadın” tanımını gelin Suvarlı’da yapalım. Anadolu kadınına güveniniz. Modernlik adına tepelerden bakmayınız onlara. Beyinlerinizin karanlık köşelerindeki önyargılarınızı çıkartıp atın. Türkiye, Anadolu’dan çağdaşlaşıyor, bunu Suvarlı’da görebilirsiniz.

SARIARSLAN’I DOĞURAN KADIN

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Stratejik ortaklık ya da stratejik dans 10 Ağustos 2019 | 226 Okunma Ukraynalı komedyenle rol arkadaşlığı 09 Ağustos 2019 | 343 Okunma Diyanet İşleri Başkanlığı’nın önemi 08 Ağustos 2019 | 545 Okunma Pençe varsa ‘Açılım’ olmaz 07 Ağustos 2019 | 877 Okunma Asya mevzisinde tarikatlardan kurtulmak 06 Ağustos 2019 | 908 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar