Sayın Cumhurbaşkanımızın Yüksek Dikkatine Kesin zafer için doğru strateji doğru hedef

Sayın Cumhurbaşkanı’nın, duyurduğu Fırat’ın Doğusuna yönelik askerî harekât dün başladı. Harekâtın hedefi olarak 30 km derinliğinde ve 120 km uzunluğunda bir Güvenli Bölge oluşturulacağı da belirtiliyor.

Bu Güvenli Bölgeye kimi konuşmalarda “Barış Koridoru” adı veriliyor. 
Doğrudur, Yurtta barışın ve sınırlarımızda güvenliğin sağlanması için, bir askerî harekât gerekiyor. PKK’nın hendeklere gömülmesi, FETÖ Darbesinin bastırılması, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekâtlarından sonra bölücü teröre karşı mücadelenin gündeminde artık Fırat’ın Doğusu var.

HEDEF: PKK’NIN BİTİRİLMESİ

Türkiye için tarihî bir fırsat doğdu. Ancak askerî harekâtın hedefini doğru belirlemek ve doğru strateji izlemek durumundayız. 
İçinde bulunduğumuz koşullarda hedef, Güvenli Bölge olamaz. Çünkü Güvenli Bölge hedefi, PKK’yı bitirmiyor, PKK terör örgütünü 30-40 km güneye sürüyor. PKK, bu kez de Güvenli Bölgenin güneyinde varlığını sürdürecektir. Peki o zaman ne yapılacaktır? Güvenli bölgenin de güvenli bölgesi mi kurulacaktır? Gündeme bu kez de daha güneyde ikinci bir Güvenli Bölge kurulması mı gelecektir?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ağlama nazlı yar Atatürk’ün emanet ettiği isim güvenilir ellerde 22 Ekim 2021 | 451 Okunma Yargıtay açılışında Biden’a hizmet eden dua 13 Eylül 2021 | 1.487 Okunma Taliban üzerine sorulara yanıtlar 10 Eylül 2021 | 886 Okunma Siz o romanların neresindesiniz 09 Eylül 2021 | 282 Okunma Ne mutlu Türk milletine: 30 Ağustos Ateşi Afganistan’dan Parlıyor 30 Ağustos 2021 | 134 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum