Firuz Kanatlı

Firuz Kanatlı’yı kaybettik. Firuz Kanatlı, gerçek anlamıyla millî sanayici. Türkiye emekçisinin alınteriyle yaratılmış bir sermayenin sahibi ve örgütçüsü. Hepimizin çocukluğumuzdan beri...

Firuz Kanatlı’yı kaybettik. Firuz Kanatlı, gerçek anlamıyla millî sanayici. Türkiye emekçisinin alınteriyle yaratılmış bir sermayenin sahibi ve örgütçüsü. Hepimizin çocukluğumuzdan beri tadını bildiği Eti Bisküvilerinin kurucusu.

 MİLLİ SANAYİCİ ÖRNEĞİ

 Hayatını beş ay kadar önceki görüşmemizde kendisinden dinledim. Mücadele dolu bir hayat. Cesur kararlar. Gerçek girişimci ruhu. Sanayicinin üretim tutkusu. Atatürk’e bağlılık. Bağımsız Türkiye aşkı. Vatan bütünlüğü. Bölücü ve gerici teröre karşı kararlı tavır. Yurtta Barış, Cihanda Barış. Cumhuriyet Devrimciliği. Aydınlanmış bir toplum özlemi. Bünyesinde çalışan emekçilere özen. Hepsi var.

Millî sanayicinin billurlaşmış, yetkinleşmiş niteliklerini saymak gerekirse, Firuz Kanatlı en iyi örnekler içindedir.

 GÖRÜŞMEMİZ

 Firuz Kanatlı’yı tanımak, hayatını kendisinden dinlemek gönencini yaşadım. Beni tanımak istemiş. Beni en çok onurlandıran, O’nun yakınlarına söylediği şu sözleri oldu: “Ben Doğu Perinçek ile tanışmadan, görüşmeden ölmem.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yargıtay açılışında Biden’a hizmet eden dua 13 Eylül 2021 | 1.484 Okunma Taliban üzerine sorulara yanıtlar 10 Eylül 2021 | 886 Okunma Siz o romanların neresindesiniz 09 Eylül 2021 | 282 Okunma Ne mutlu Türk milletine: 30 Ağustos Ateşi Afganistan’dan Parlıyor 30 Ağustos 2021 | 132 Okunma Bağışlar Vatan Partisi’ne Vatan Partisi İktidara! 08 Temmuz 2021 | 168 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar