Federal sistem tivitle kurulmaz silahla kurulur

AKP milletvekili Ravza Kavakçı, tivitter hesabından bir paylaşımda bulunmuş. Diyormuş ki: “AK Parti Genel Merkez heyetimizle Alman Federal Konseyi Bundesrat’ı ziyaret ettik ve ayrıca Federal Sistem hakkında bilgi...


AKP milletvekili Ravza Kavakçı, tivitter hesabından bir paylaşımda bulunmuş. Diyormuş ki: “AK Parti Genel Merkez heyetimizle Alman Federal Konseyi Bundesrat’ı ziyaret ettik ve ayrıca Federal Sistem hakkında bilgi alışverişinde bulunduk.” 
TİVİTLER LAFLAR SÖYLENTİLER
Dahası: AKP’nin federal sistem incelemeleri resmi olarak 2010 yılında ABD’de başlamış. Gazeteci Yılmaz Polat’ın Ulus Dağı Yayınları arasında çıkan  “CIA Pençesinde Açılım” adlı kitabının 163 ve 164. sayfalarında verdiği bilgiye göre, Abdullah Gül, 8 Ocak 2008’de Bush’a konuk olmuş. Görüşmede, Kürt sorunu üzerinde durularak siyasi çözüm tartışılmış. 
Daha dahası var: Bölücü Terör Örgütünün başı Abdullah Öcalan, ABD’nin eski Moritanya Büyükelçisi unvanını kullanan David Adolph Korn ile yaptığı görüşmede, “Biz Amerika’da olduğu gibi federal bir devlet, İspanya ve Almanya’da olduğu kadar da demokrasi istiyoruz.” demiş. Bunlar, ABD’nin 27 Haziran 1995 tarihli resmi FBIS bülteninde yazıyormuş.
GERÇEKLER ORTADA
AKP’nin eyalet sistemine “formatlanmasının” hikâyesi aslında daha uzun. Ve bu tivitler, bu laflar, o söylenenler, hepsi gerçek!
Ancak bizim araştırdığımız gerçek nedir: Federasyon kuruluyor mu? Gerçek açısından bakarsak, yapılacak saptama açıktır: Tivitle, lafla, beyanatla federasyon kurulmaz ve kurulamaz ve kurulamıyor.
Federasyon ya da eyalet sistemi, silahla kurulabilir.
Bu açıdan gerçekler ortada: Türk Silahlı Kuvvetleri, 24 Temmuz 2015 Harekâtıyla PKK’yı hendeklere gömdü.
Dahası: ABD’nin Kürdistan planı kapsamınd...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sinciang-Uygur bölgesinde yayımlanan Türkçe romanlar ve tarih kitapları 15 Şubat 2019 | 3.685 Okunma Kul sıkışmayınca Hızır yetişmez 14 Şubat 2019 | 4.959 Okunma Kimi kazanacağız 12 Şubat 2019 | 2.270 Okunma Muhtarlar haciz kağıdı dağıtmaktan başlarını kaşıyacak zaman bulamıyorlar ise... 11 Şubat 2019 | 285 Okunma Muhtarlar haciz kağıdı dağıtmaktan başlarını kaşıyacak zaman bulamıyorlar ise... 11 Şubat 2019 | 1 Okunma
TÜM YAZILARI