Çağdaş medeniyetin cinneti

Adam, üç gün önce Las Vegas’ta müzik festivaline gelen topluluğun üzerine rastgele ateş etti ve son bilgiye göre 59 insanı katletti. 500’ün üzerinde yaralı var. TANIMADIĞI BİLMEDİĞİ...

Adam, üç gün önce Las Vegas’ta müzik festivaline gelen topluluğun üzerine rastgele ateş etti ve son bilgiye göre 59 insanı katletti. 500’ün üzerinde yaralı var.

TANIMADIĞI BİLMEDİĞİ İNSANLARI KIRMAK

Dikkat buyurulsun öldürdüğü insanları tanımıyor, bilmiyor. Aralarında bir düşmanlık yok, anlaşmazlık bile yok. Nişan alınan, hedef alınan bir düşman yok. Renk kavgası, ırk kavgası, milliyet kavgası, mezhep kavgası, aşiret kavgası, cins kavgası, toprak kavgası, ideolojik çatışma değil.

Las Vegas olayında, cinayetlerde ve toplu kırımlarda rastlanan nedenlerden hiçbiri gözükmüyor. Ortada yalnızca kitlesel olarak insan öldürme kastı var. Herhangi bir düşmanlık nedeni olmadan kim olursa olsun, insanları toplu olarak öldürmek biricik amaç olarak görülüyor. Ve cani amacına ulaştıktan sonra, kendisini de öldürüyor. O da bir insan!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yargıtay açılışında Biden’a hizmet eden dua 13 Eylül 2021 | 1.484 Okunma Taliban üzerine sorulara yanıtlar 10 Eylül 2021 | 886 Okunma Siz o romanların neresindesiniz 09 Eylül 2021 | 282 Okunma Ne mutlu Türk milletine: 30 Ağustos Ateşi Afganistan’dan Parlıyor 30 Ağustos 2021 | 130 Okunma Bağışlar Vatan Partisi’ne Vatan Partisi İktidara! 08 Temmuz 2021 | 168 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar