Barzani ve PKK niçin ateşe sürülüyor

Barzani’nin referandum girişimi, Batı Asya ülkelerini birleştirdi. “Bağımsız Kürdistan” tasarımının bir hayâl olduğu bir kez daha yaşanıyor. İSRAİL ÖLÜ DOĞUM YAPTI Hesabı...

Barzani’nin referandum girişimi, Batı Asya ülkelerini birleştirdi. “Bağımsız Kürdistan” tasarımının bir hayâl olduğu bir kez daha yaşanıyor.

İSRAİL ÖLÜ DOĞUM YAPTI

Hesabı kitabı olan herkes biliyor ki, “Bağımsız Kürdistan” planı, Kukla Kürdistan planıdır. Türkiye, İran, Irak, Suriye ve hatta Rusya’yı hedef alan bir girişim, ancak ABD ve İsrail tarafından desteklenir. İsrail’in güdümündeki bir kukla devlet, Kürtlerin devleti olmaz, Yavru İsrail olur. Vatan Partisi’nin “İkinci İsrail” tanımı, artık bütün Batı Asya devletlerinin ortak tanımı olmuştur. Barzani’nin referandum girişiminin ölü doğumla sonuçlandığını artık herkes görüyor. İsrail, ölü doğum yapmıştır.

GÜÇLERİ YETERSİZ

ABD ve İsrail’in gücü, Kürdistan kurmak için yetersizdir. Yaşadığımız deneyimler bunu kanıtladı. ABD’nin Körfez Savaşı saldırıları ve Suriye’de çıkarttığı savaş, sözde “Bağımsız Kürdistan” içindi. Sonuç ortada. ABD, Irak’ı iki kez işgal etti, ama bugün ABD’ye kafa tutan bir Irak Hükümeti var. ABD, Suriye savaşında da yenildi. ABD, “Bağımsız Kürdistan” sevdası yüzünden Türkiye hakim sınıflarını da kaybetti. Türkiye’nin başına 2002 Kasımında AKP yönetimini getirdiler ama o yönetim şimdi ABD ve İsrail planına direniyor. Demek ki, “Kürdistan”ı kurmak için, hükümet tertipleri yetmiyor, savaş yetmiyor, işgal bile yetmiyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yargıtay açılışında Biden’a hizmet eden dua 13 Eylül 2021 | 1.484 Okunma Taliban üzerine sorulara yanıtlar 10 Eylül 2021 | 886 Okunma Siz o romanların neresindesiniz 09 Eylül 2021 | 282 Okunma Ne mutlu Türk milletine: 30 Ağustos Ateşi Afganistan’dan Parlıyor 30 Ağustos 2021 | 133 Okunma Bağışlar Vatan Partisi’ne Vatan Partisi İktidara! 08 Temmuz 2021 | 168 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar