Balaban'ı güneşe gömüyoruz

Balaban kendi doğduğu köyde, Bursa Osmangazi Seç Köyü'nde Anadolu toprağına verildi.

Evet, topraktan doğdu ama resimlerine bakarsak, Anadolu güneşinin ressamıydı. Işık vardı renklerinde, sıcaklık vardı. Çiftçiler o sıcakta çapa sallıyor, ter döküyorlardı. İnsanların içtenliğinde o sıcak vardı. Yeşiller o sıcakta sarıya dönüyordu. 

GÜNEŞİN ÇOCUĞU
Kutsal kitaplar, insanın topraktan yaratıldığını söyler. Balaban ise güneşten yaratılmıştı, güneşin çocuğuydu. Güneş gibi ışık ve neşe saçardı. Sımsıcaktı, içtendi, şakacıydı, nüktedandı, her zaman güler yüzlüydü. Onun somurttuğunu, kara bağladığını, umutsuzluğa kapıldığını gören var mı, sanmıyorum. 

RENKLERDE GİZLENEN GÜNEŞ

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Üretim Devrimi Kurultayları için seferberlik -Türkiye Üretim devrimi-9 09 Temmuz 2019 | 48 Okunma Tarım üretiminde kendine yeterli Türkiye Üretim devrimi-8 08 Temmuz 2019 | 130 Okunma Küresel merkezlerden bağımsız Güçlü Merkez Bankası - Üretim devrimi-7 07 Temmuz 2019 | 197 Okunma İflas eden işletmelerin kamulaştırılması -Amaç: İstihdamı Korumak ve Üretimi Sürdürmek 06 Temmuz 2019 | 155 Okunma Üretim Devrimi-5 Üretim Devrimi Programı 05 Temmuz 2019 | 129 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar