Atatürk’ün öngördüğü üzere Emperyalizm mahv ve perişan oluyor

Irak Ordusu, Kerkük’e girerken, Türk Ordusu emperyalist gericiliğin İdlib’deki inlerini dağıtırken, insan nasıl hatırlamaz O Büyük Devrimciyi? Atatürk, İstiklâl Savaşı yıllarından son nefesine...

Irak Ordusu, Kerkük’e girerken, Türk Ordusu emperyalist gericiliğin İdlib’deki inlerini dağıtırken, insan nasıl hatırlamaz O Büyük Devrimciyi?

Atatürk, İstiklâl Savaşı yıllarından son nefesine kadar, hep o stratejik saptamasını dile getirdi. Hayır dile getirmek değil, tarihî bir emanet gibi hayatın sınavlarına bıraktı:

Emperyalizm, mahv ve nabud olacaktır!

Emperyalizm, mahv ve perişan olacaktır!

BATI EMPERYALİZMİNİN DÜŞTÜĞÜ HALLER

Atatürk’ün nabud olacak, bugünkü dille yok olacak dediği emperyalizm, Batı emperyalizmidir. Şimdilerde o Batı emperyalizminin prangalarını Batı medeniyeti diye yaldızlayarak ayaklarına bağlayanlar var.

Türkiye’nin emperyalizme direnmesi karşısında, “Sizi haydut devlet ilan ederler” diye bu milleti korkutmaya kalkan Batı Medeniyetinin kapıkulları var.

Türkiye, yeniden ABD’nin kucağına dönsün diye yatırlara çaput bağlayanlar var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yargıtay açılışında Biden’a hizmet eden dua 13 Eylül 2021 | 1.484 Okunma Taliban üzerine sorulara yanıtlar 10 Eylül 2021 | 886 Okunma Siz o romanların neresindesiniz 09 Eylül 2021 | 282 Okunma Ne mutlu Türk milletine: 30 Ağustos Ateşi Afganistan’dan Parlıyor 30 Ağustos 2021 | 133 Okunma Bağışlar Vatan Partisi’ne Vatan Partisi İktidara! 08 Temmuz 2021 | 168 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar