Ali Özdemir'in Gülizar'a bakışları

Ali Özdemir arkadaşımızı Antalya’da bir trafik kazasında kaybettik. Eşi arkadaşımız Gülizar Özdemir şu anda hastanede tedavi görüyor. Bir an önce iyileşmesini bekliyoruz. GERÇEK...

Ali Özdemir arkadaşımızı Antalya’da bir trafik kazasında kaybettik. Eşi arkadaşımız Gülizar Özdemir şu anda hastanede tedavi görüyor. Bir an önce iyileşmesini bekliyoruz.

GERÇEK İŞÇİ AYDINI

Ali ve Gülizar Özdemir, otuz yıldır Almanya’nın Stuttgart yöresinde işçi olarak çalışıyor ve Partili mücadeleye önderlik eden kadroda görev yapıyorlardı. İkisi de eşi az görülen insanlardır. Pırlanta gibi denir ya, ikisi de öyle nitelenecek işçi aydınları. İşçi sınıfı içinden öncüler, aydınlar nasıl yetişir, onların hayatında, onların kişiliğinde en güzel örneklerini görebilirsiniz.

ALİ ÖZDEMİR’İN TERLİĞİ

Her şeyini paylaşırdı. Fedai dediğimiz vericiler sınıfındandı. 20 yıldır bana verdiği mavi deniz terliğini giyiyorum. Şule de Gülizar’ın terliğini giyiyor. Geçen yıl o deniz terliğini kaybediyordum, bana yenisini veriyorlar ama Ali Özdemir’in terliğini hiçbir terlikle değişmem. Kıyameti kopardık ve o 20 yıllık terliği bulduk. Şimdi o mavi terlik, benim için çok daha değerli. Çünkü o yalnız bir terlik değil, bana sevgiyi, arkadaşlığı, paylaşmayı, uygun adım yürümeyi öğreten bir esin kaynağı. Ali Özdemir’in terliklerini çocuklarıma bırakacağım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yargıtay açılışında Biden’a hizmet eden dua 13 Eylül 2021 | 1.484 Okunma Taliban üzerine sorulara yanıtlar 10 Eylül 2021 | 886 Okunma Siz o romanların neresindesiniz 09 Eylül 2021 | 282 Okunma Ne mutlu Türk milletine: 30 Ağustos Ateşi Afganistan’dan Parlıyor 30 Ağustos 2021 | 132 Okunma Bağışlar Vatan Partisi’ne Vatan Partisi İktidara! 08 Temmuz 2021 | 168 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar