ABD'nin mezhep siyaseti iflas etti

Batı Asya’daki cepheleşme dikkatinizi çekmiyor mu? MAZLUM VE GELİŞEN ÜLKELERİN CEPHESİ Mazlumlar ve Gelişen Ülkeler cephesinde, Sünnî çoğunluklu laik Türkiye, Şiî İran, Şiî...

Batı Asya’daki cepheleşme dikkatinizi çekmiyor mu?

MAZLUM VE GELİŞEN ÜLKELERİN CEPHESİ

Mazlumlar ve Gelişen Ülkeler cephesinde, Sünnî çoğunluklu laik Türkiye, Şiî İran, Şiî ağırlıklı Irak, Alevîlerin yönetimde ağır bastığı laik Suriye, her din ve mezhepten Lübnan, Sünnî Katar, Sünnîlerin çoğunlukta olduğu Mısır ve Hıristiyanların çoğunlukta olduğu laik Rusya birlikte hareket ediyorlar.

EMPERYALİZMİN CEPHESİ

Emperyalizmin cephesinde ise, Hıristiyan ABD, Musevî yobazı İsrail, Sünnî-Vahabî Suudî Arabistan, Sünnî Körfez Emirlikleri, Sünnî Barzanistan, Sünnîlik adına hareket eden IŞİD, Sünnîlerin yönettiği PKK ve diğer terör örgütleri bulunuyor.

KAZANAN SİYASET VE ÇÖKEN SİYASET

ABD, 1991 yılında Irak’ı ilk işgalinden bu yana Batı Asya’da mezhepleri birbirine kışkırtmak için her tertibe başvurdu ve kan döktü. En son Sünnî Bloku kurma girişiminde bulundu. Ancak nafile! ABD’nin İsrail ile birlikte yürüttüğü mezheplere bölme siyaseti iflas etmiştir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yargıtay açılışında Biden’a hizmet eden dua 13 Eylül 2021 | 1.483 Okunma Taliban üzerine sorulara yanıtlar 10 Eylül 2021 | 886 Okunma Siz o romanların neresindesiniz 09 Eylül 2021 | 282 Okunma Ne mutlu Türk milletine: 30 Ağustos Ateşi Afganistan’dan Parlıyor 30 Ağustos 2021 | 130 Okunma Bağışlar Vatan Partisi’ne Vatan Partisi İktidara! 08 Temmuz 2021 | 168 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar