ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Türk askeri DAEŞ’e bağlı sözde ‘Doğu Türkistan’ teröristlerini temizlemedi mi?

ABD emperyalistlerinin Paris’te kurduğu sözümona “Doğu Türkistan Meclisi”nin Başkanı Seyit Tümtürk, 12 Ekim 2018 Cuma günü İyi Parti Genel Merkezini ziyaret ederek, Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu ile görüştü .

Doğu Perinçek
Doğu Perinçek Aydınlık Gazetesi
16 Ekim 2018 | 4.3 K

ABD emperyalistlerinin Paris’te kurduğu sözümona “Doğu Türkistan Meclisi”nin Başkanı Seyit Tümtürk, 12 Ekim 2018 Cuma günü İyi Parti Genel Merkezini ziyaret ederek, Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu ile görüştü. Seyit Tümtürk, bu ziyarette İyi Parti’ye sözde “Dünya Uygur Kurultayı Başkanı” Rabia Kadir’in selamlarını getirdi. Rabia Kadir, tıpkı Fetullah Hoca gibi CIA ilişkisiyle nam salmıştır ve ABD’ye iltica etmiş bulunuyor. 
Tümtürk, İyi Parti’de yaptığı açıklamada, aynen şunları ileri sürüyor:
- Çin, Uygurları yok etme politikası izliyor.
- Doğu Türkistan davası Türkiye’de yanlış biliniyor. Çünkü Doğu Perinçek’in cümleleriyle resmediliyor.
- AKP iktidarı da bu hususta özenli davranmıyor.
- Yanlış politika, inşallah İyi Parti’nin desteğiyle düzelecek.
İyi Parti Grup Başkanvekili de, “Doğu Türkistan’ın Çin’in zulmüne ve Batı’nın insafına terk edilemeyeceğini” belirtiyor (Aydınlık, 13 Ekim 2018).
SÖZDE ‘DOĞU TÜRKİSTAN’ TERÖRİSTLERİNİ SURİYE’DE KİM YOK ETTİ
Bu konudaki kafa karışıklığına bütünüyle son verecek bir tecrübeyi daha yeni yaşadık. Türk Ordusu, 24 Ağustos 2017 günü başlayan Fırat Kalkanı Harekâtında DAEŞ (IŞİD)’i hedef aldı. DAEŞ terör örgütü içinde o sırada sözümona “Doğu Türkistan İslamî Hareketi” mensubu 10-15 bin terörist vardı. Türk askeri, DAEŞ terör örgütünü El Bab’a kadar kovaladı ve orada bulunan örgüt mensuplarını imha etti. Fırat Kalkanı Harekâtı’nda öldürülen DAEŞ mensubu ter&o...

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER