ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Dolar mahkeme kürsüsünde

Doğu Perinçek
Doğu Perinçek Aydınlık Gazetesi
12 Ekim 2018 | 6.4 K

Kamuoyu önünde utanmadan yazılıyor, söyleniyor. Rahip Brunson bugün serbest bırakılırsa, Dolar 5.85’e düşermiş, para muslukları açılırmış. Ekonominin kurtuluşu neredeyse, Muhterem Peder’in kurtuluşuna bağlanıyor. Bu arada Washington’dan Rahip’in tahliyesi için tehdit içerikli açıklamalar yapılıyor.
DOLAR HUKUKU
Bir yargılamada dolar fiyatının tahliye kararını belirlemesi, bizim tarihimizde hatırladığımız kadarıyla ilk kez böyle hararetli olarak gündeme getirildi. Adalet terazisinin bir kefesinde dolar var, öbür kefesinde Türk yargısının bağımsızlığı ve Türkiye’nin egemenliği.
Şimdi Rahip Brunson’u yargılayan Ağır Ceza Heyetinin yerine kendinizi koyunuz. Türk Ceza Hukukuna göre mi karar vereceksiniz yoksa Dolar Hukukuna göre mi? 
RAHİP BRUNSON’U TUTUKLADIĞIMIZ İÇİN Mİ BORCA BATTIK
Rahip Brunson’un yargılanmasını bir adalet olayı olmaktan çıkarıp, ekonomik çözüm umudu haline getirmek, ciddiyetsizliğin ve sorumsuzluğun ötesinde eşi az görülen bir cehalet örneğidir.
Türkiye ekonomisi, Rahip Brunson tutuklandığı için borca batmadı. Türkiye’nin dış ödemeler açığının nedeni, Rahip Brunson’un hapse atılması değil.
Türkiye ekonomisi, ABD emperyalizminin 1980 sonrasında dayattığı Dünya Ekonomisiyle Bütünleşme Programı nedeniyle iflas etmiştir.
Şimdi Türkiye’nin önüne konan şudur: Bizi borç batağına batıran ekonomik programı mı yargılayacağız, yoksa Rahip Brunson’u tutuklayan yargımızı ve PKK terörüne karşı mücadeleyi mi yargılayacağız?
Diyelim Mahkeme, bugün Rahip Brunson’u serbest bıraktı, o zaman soruyoruz:
- ABD emperyalizmi PKK’ya silah verme...

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER