ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Korg. Hasan Kumdakçı’nın krize 14 Ağustos çözümü

Doğu Perinçek
Doğu Perinçek Aydınlık Gazetesi
14 Ağustos 2018 | 7.6 K

Türkiye derin bir krizin içinde. Öyle çözümler vardır ki, toplum başlangıçta fazla köktenci bulabilir, ancak başarıldıktan sonra alkışlar. Atatürk’ün İstiklâl Savaşını Padişahlığı yıkarak devrimle başarması en güçlü örnektir. 
Krizden çıkış için daha başka örnekler de vardır. Bugün öyle köktenci bir çözümün 22. yılındayız. 1996 yılının Ağustos ayının 11. günü Batı Almanya’dan Kıbrıs’a hareket eden motosikletli grup da kendi ölçeklerinde bir kriz yaratmıştı. Kıbrıs’ta sınırı delip Türk toprağına girerek Türk bayrağını indirip Rum bayrağı çekeceklerdi. Alın size kriz! O zaman Kıbrıs’ta Kolordu Komutanı olan Korg. Hasan Kumdakçı’nın, o krize çözümü bir destan gibidir, ancak hakikattir. Şu anda Vatan Partisi Merkez Yürütme Kurulu Üyesi olan Komutanımız, bakınız 22 yıl önceki o krizi nasıl çözdü.
KRİZDE YİNE AMERİKA VAR
Batı Avrupalı, Rum ve Yunanlı motosikletlilerin arkasında Batı kamuoyunun güçlü bir desteği var. Rum-Yunan Ortodoks kiliseleri de destek veriyor. ABD büyükelçisi de iki günde bir Korgeneral Hasan Kumdakçı’ya gelip, “Motosikletliler sınırınızı geçip bayrak direğinize bir bez parçası asacaklar, bundan bir şey olmaz” diyor. Bez parçası diye adlandırdığı Rum bayrağı. Böylece olayı hafifletme çabasında. Kumdakçı Paşa da ABD Büyükelçisine, “Öyleyse Rauf Denktaş Bey’den izin alın, ben sessiz kalayım” diyerek zekice bir tuzak kuruyor. Fakat Büyükelçi tuzağın farkında, “O zama...

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER