ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Kumda antiemperyalistçilik oynayanlar

Doğu Perinçek
Doğu Perinçek Aydınlık Gazetesi
10 Ağustos 2018 | 4.4 K

ABD, Türkiye’ye ambargo koyuyor.
ABD yönetimi Türkiye’ye “operasyon” ve Tayyip Erdoğan’ı devirme tertiplerini yayın organlarından ilan ediyor (Son örneği Newsweek, 31 Temmuz 2018). 
Dahası bu tertipler uygulanıyor.
ABD ve İsrail, Doğu Akdeniz’de birbiri ardı sıra Türkiye’yi hedef alan askerî tatbikatlar yapıyor.
Türkiye, hem yurt içinde hem Suriye ve Irak’ın kuzeyinde ABD’nin piyonlarına karşı savaşıyor.
Daha dün, 2016 yılı 15 Temmuz gecesi Ankara ve İstanbul’da Türk-Amerikan savaşı olmuş. 
Almanya gibi ciddî devletlerin yöneticileri dahil, bütün dünya, Türkiye-ABD savaşının hangi yönde gelişeceği üzerine öngörülerde bulunuyor.
SARI IRMAK VAR MI
Bizim kumda oynayan sözde antiemperyalistlerimiz ise, kafalarını kuma gömmüşler, AKP yönetimindeki Türkiye’nin emperyalizme karşı savaşamayacağı, bu savaşın emperyalizme karşı olmadığı üzerine mütalaalar serdediyorlar. 
Brecht’in Turandot ve Aklayıcılar Kongresi kitabı’ndaydı. Çin’de allâmeler, bugünkü moda adıyla Akil Adamlar, Sarı Irmağın kıyısındaki bir sarayda “Sarı ırmak var mı” diye tartışıyorlar. O sırada Sarı Irmak taşıyor. Sel suları sarayın duvarlarını yıkıyor ve salonda tartışanları da sürükleyip götürüyor.
BEYAZ SARAY SAVAŞÇILARI
Türkiye’nin ABD emperyalizmine karşı mücadelesini “Saray Savaşı” olarak niteleyenlerden bir kesimi olgular karşısında görüşlerini değiştirdiler. Bir kesimi ise, Beyaz Saray’ın savaşçılarına dönüştüler. Bunlar, AKP’ye muhalefet   perdesinin arkasına saklanıyorlar. Ancak artık Türkiye’...

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER