ÇOK OKUNAN YAZARLAR

TSK’nın Afrin Harekâtı kararlı olarak sürdürülmeli

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin Harekâtı sonuç vermeye başladı .

Doğu Perinçek
Doğu Perinçek Aydınlık Gazetesi
21 Şubat 2018 | 438

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin Harekâtı sonuç vermeye başladı.
PKK/PYD’nin teslim olmayı tartıştığını defalarca açıklamıştık.

AMERİKAN SORUNU SİLAHLA ÇÖZÜLÜYOR

Vatan Partisi’ne “Kürt sorununu nasıl çözeceksiniz” diye sordukları zaman, yıllardan beri “Bölücü Terör sorunu ancak silahlı güçle çözülür” diye yanıt verdik. Kürt sorunu, 1991 yılında ABD’nin Irak’ı bölmesinden bu yana, artık “Amerikan sorunu” haline gelmişti. ABD komşumuz olmuştu ve bölge ülkelerine silah zoruyla bölünmeyi  dayatıyordu.
Türkiye Hükümeti, Açılım süreçlerinden geçtikten sonra devletin yaptırım gücünü kullanmak gerektiğini anladı. Türkiye,  24 Temmuz 2015’te Vatan Partisi’nin savunduğu köklü çözüm çizgisine girdi. Türk Ordusu, PKK’yı hendeklere gömdü, Fırat Kalkanı Harekâtıyla ABD Koridorunu yardı ve Bölücü Terör Örgütünü Suriye’nin kuzeyinden temizlemek için Afrin Harekâtı başarıyla ilerliyor. Amerikan Sorunu, Türk askerinin ve Batı Asya devletlerinin silahıyla çözülüyor.
PKK için teslim olmak dışında seçenek kalmadı. Kandil de teslim olacak. HDP içinde de PKK’nın silah bırakması eğilimi güçleniyor.

PKK’NIN SURİYE’YE TESLİM OLMA SEÇENEĞİ

İşte bu koşullarda, PKK/PYD, Suriye Ordusuna teslim olma seçeneğine yöneldi.
Afrin, Suriye toprağıdır. Türk Ordusu, PKK/PYD terör örgütünü temizledikten sonra kuşkusuz orayı Suriye egemenliğine bırakaca...

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER