ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Afrin Harekâtı ve 28 Şubat Davası

Doğu Perinçek
Doğu Perinçek Aydınlık Gazetesi
13 Şubat 2018 | 4.8 K

Türkiye-ABD savaşındayız. Washington-Ankara trafiği, bu savaşın içindeki gidiş gelişlerdir.
Kimilerinin umurunda değil, hatta yenilginin pususuna yatanlar bile var. Ancak bu savaş, Türkiye’nin geleceğini belirleyecektir. Bağımsızlık, bütünlük, yurtta barış, üretim ekonomisi, aydınlanma ve laiklik, komşularla barış, hukuk devleti, demokrasi ve özgürlük, Kemalist Devrimin tamamlanması, Türkiye’nin dünyadaki yeri, hatta Anıtkabir’in bahçesindeki çiçeklerin geleceği bile bu savaşın sonucuna bağlıdır.

28 ŞUBAT DAVASININ BUGÜNKÜ MEVZİLENMEDEKİ YERİ

28 Şubat süreci, başlangıçta FETÖ-Çiller ittifakını hedef almış, daha sonra Türk Ordusu ile ABD arasında karşılıklı meydan okumalarla devam etmiştir. 2000 yılında 28 Şubat’ın muhasebesini yaparken şu saptamada bulunmuştuk:
“28 Şubat sürecinde, Fetullahçılığın Cumhuriyete karşı tehdit olduğunun saptanması, belirleyici önemdeydi. Çünkü Fetullahçılık, doğrudan doğruya Washington’dan yönetilmektedir ve Amerikan emperyalizminin bölgeye yönelik stratejisinin vazgeçilmez araçlarından biridir. Fetullahçılığı hedef alan kuvvet, sadece Ortaçağla değil, aynı zamanda ABD’yle hesaplaşma, yani Kemalist Devrim rotasına girmiş demektir. 28 Şubat, böyle bir programla yola çıktığı içindir ki, ABD ve işbirlikçileriyle karşı karşıya gelmiştir.” (Doğu Perinçek, 28 Şubat ve Ordu, Birinci basım,  Kaynak Yayınları, İstanbul, Nisan 2000, s.11.)
ABD’nin piyonları olan FETÖ ve PKK terör örgütlerini bastırma mücadelesinin yakın tarihteki kökleri 28 Şubat’ta bulunabilir.
28 Şubat döneminde FETÖ ile el ele tutuşanlar, artık o konumlarını sorgulam...

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER