Afyonkarahisar Caz Festivali başlıyor

Bu yıl 24’üncüsü kez düzenlenen Afyonkarahisar Caz Festivali 4-8 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Genel Sanat Yönetmenliğini Hüseyin Başkadem’in üstlendiği Afyonkarahisar Caz Festivali, 24. yaşına bastı.

Açılış Konseri de dahil bu yıl akşam konserlerinin tümü İkbal Termal Otel’de gerçekleştirilecek.

Festivalin olmazsa olmazı Okul Söyleşileri ve Okul Konserleri bölümleri ise, yerli ve yabancı sanatçılardan oluşan bir kadroyla yine Afyon’un köy ve kasaba okullarında gerçekleştirilecek.

Bugün Afyon İkbal Termal Otel’de gerçekleştirilecek Açılış Konseri’nde, Şef Kemal Günüç yönetimindeki Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası, Çek Cumhuriyeti’nden çok yönlü bir yorumcu ve şarkı yazarı, Andrea Šulcová’ya eşlik edecek.

Her akşam iki konser verilecek. Dünyaca tanınmış topluluklar ve solistler çalacak.

FRİG VADİSİ KONSERLERİ

Ankara Kent Orkestrası’nda konser piyanisti olarak görev yapan Zafer Gökçer, bir yandan da Ankara’da kurduğu kendi özel eğitim kurumları ile eğitimci olarak da müzik hayatını sürdürüyor. Festivalde özellikle çocuklara yönelik olarak yapılan konserler festivalin en önemli ayağını oluşturuyor. Bu kapsamda 24. Afyonkarahisar Caz Festivali’nde çocuklara caz standartlarıyla profesyonel bir caz konseri verecek olan Gökçer’e, Ankara Kent Orkestrası davul ve bas gitar sanatçıları eşlik ediyor. Mekân ise Afyon’un dünyaca ünlü antik Frig Vadisi’nde bulunan Ayazini Köyü İlkokulu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir anının izinde Tomris Uyar’ın yeni baskıları 14 Haziran 2024 | 51 Okunma Baksı’da yeni çalışmalar 13 Haziran 2024 | 2.156 Okunma Türk Sineması’nın dünü bugünü 11 Haziran 2024 | 1.144 Okunma Leylâ Pamir üzerine 09 Haziran 2024 | 37 Okunma Kartal’ı ben de bilirim 07 Haziran 2024 | 116 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar