ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Öğrenerek yazı geçirmek

OKUL tatilinden sonra yazın çocuklar ne yapmalı?Elbette bir tatil süreci var ama bütün yazı deniz/kum ikileminde tüketmemek için bazı kültür programlarına gereksinim duyuyoruzTatil yörelerinde ne yazık ki kütüphanelerimiz yok .

Doğan Hızlan
Doğan Hızlan Hürriyet Gazetesi
14 Haziran 2018 | 34

OKUL tatilinden sonra yazın çocuklar ne yapmalı?

Elbette bir tatil süreci var ama bütün yazı deniz/kum ikileminde tüketmemek için bazı kültür programlarına gereksinim duyuyoruz

Tatil yörelerinde ne yazık ki kütüphanelerimiz yok. Ancak çocuklarımız için bazı kitapları valizimize koymak zorundayız.

Ülkemizde görsel eğitimin eksikliğini hissediyoruz. Özel müzeler açılalı beri bu konuda azımsanmayacak mesafe kaydettik.

Çocuklar müzelerde hem iyi ressamların eserlerini görüyor, hem bunları kopyalayarak el becerisi kazanıyor. Ayrıca bir ölçüde kendi yeteneklerini de keşfediyorlar. Kendilerinin görsel sanatlarla ilgilerini tanıyorlar.

Hiç kuşkusuz ben bugün müzelerin görsel eğitimine değineceğim. Yoksa çocuğunuzun yeteneği başka türde olabilir; o zaman da bu konuda yardımcı ve yönlendirici olmak düşünülmelidir.

Yıllar önce yurtdışına gidenler bilirler, bir müzede çocuklar yere oturup, çizerler. Şimdi bizim özel müzelerimizde de bu tarz çalışmalar yapılıyor.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER