CHP Atatürk'ün partisidir, öyle kalacak!

Tv100 Gazetesi Yazarı Doğan Çağlar'ın bugünkü (25.10.2022)''CHP Atatürk'ün partisidir, öyle kalacak!'' başlıklı yazısı.

Rahmetli dedem sıkı bir Adnan Menderes hayranıydı. Babam ve amcalarım sağ görüşlü insanlar. Ben lise yıllarımdan itibaren ülkücü harekete sempati besledim; şu anki görüşüm, duruşum devletçilik!

Devletin sarsılmaz, yıkılmaz bütünlüğü…

Devletin bekası; devlet varsa her şey var, devlet yoksa hiçbir şey yok…

CHP‘li olmadım hiçbir zaman. Ancak, Atatürk’ün temelini attığı bu partiye, Atatürk’e olan sarsılmaz sevgimden dolayı her zaman saygı duydum. Bu memleketin sac ayaklarından biri olarak gördüm. Orada siyaset yapan kardeşlerimizi her daim Atatürkçü çizgide görmek isteriz.

İktidara gelir ya da gelmez, o ayrı mesele. Demokrasi var. Milletin teveccühü hangi yöndeyse iktidar o olur. Fakat, her ne kadar CHP'li olmasam da CHP'nin gittikçe Atatürkçü çizgiden, devletçi çizgiden, milli çizgiden uzaklaşmasına duyarsız kalamam. Kalmayacağım!

Bugün CHP, PKK'nın siyasi uzantısı HDP'lilere bakanlık vereceğim diyenlerin; şanlı, asil, kahraman Türk ordusuna, teröristlerle savaşırken "kimyasal silah kullandı" iftirası atanların, Selahattin Demirtaş‘ın söylemiyle hareket edenlerin; Türklüğü ve Müslümanlığı ile sorunları olanların partisi haline geldi!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Köstebek 31 Ocak 2023 | 369 Okunma İHA'ların tekeri sizden daha faydalı 24 Ocak 2023 | 314 Okunma Doğu ve Güneydoğu’da özerklik verecekler 17 Ocak 2023 | 1.482 Okunma Sayın Devlet Bahçeli vefalıdır, vicdanlıdır 10 Ocak 2023 | 950 Okunma Menderes'i astılar, Özal'ı zehirlediler, Erdoğan'ı siyaset yedirmeyiz 03 Ocak 2023 | 860 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar