Yıldırım’a emrivaki mi yapıldı?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin görüşmesinden hemen sonra AK Parti’de Ankara için Mehmet Özhaseki, İzmir için Nihat Zeybekçi tebrikleri kabul etmeye...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin görüşmesinden hemen sonra AK Parti’de Ankara için Mehmet Özhaseki, İzmir için Nihat Zeybekçi tebrikleri kabul etmeye başlamıştı. İkisine de tebligat en üst düzeyde yapılmıştı.

Oysa, İstanbul adayı olarak duyurulan TBMM Başkanı Binali Yıldırım, yoğun bir program nedeniyle İzmir ile İstanbul arasında mekik dokuyordu ve henüz resmi bir tebligat yoktu. 21 Kasım 2018 Çarşamba gününe İzmir’de başlamış, gece Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yerine bir toplantıya katılmak için İstanbul’a geçmişti. Devam etmekte olan uluslararası toplantı için bu sabah yeniden İzmir’e dönmesi bekleniyordu.

İstanbul adayı ile ilgili ilk açıklamayı AK Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş yaptı. Kurtulmuş, gün içinde TRT’de gazeteci Yaşar Taşkın Koç’un sorularını yanıtlarken isim vermeden Ankara ve İstanbul adaylarının kesinleştiğini söyledi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kılıçdaroğlu: 80 öncesini çağrıştırıyor 20 Ocak 2021 | 5.211 Okunma Direklerdeki Erdoğan fotoğrafları neyin sigortası? 18 Ocak 2021 | 4.646 Okunma Davutoğlu: 4 yıl içinde ülkeyi 90’lara götürdüler 16 Ocak 2021 | 2.638 Okunma Atatürk’ün gözbebeği yeniden aramızda 15 Ocak 2021 | 1.005 Okunma Erdoğan’ın yol haritası 13 Ocak 2021 | 9.015 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar