Tüy diktiler!

–Gezi Davası sanıklarından Can Atalay milletvekili seçildi, serbest kalıp TBMM’ye gelmesi gerekirken içerde tutmaya devam ettiler. Bu da yetmedi, Anayasa gereği yargı sürecini durdurması gereken Yargıtay yargılamaya devam...

Gezi Davası sanıklarından Can Atalay milletvekili seçildi, serbest kalıp TBMM’ye gelmesi gerekirken içerde tutmaya devam ettiler. Bu da yetmedi, Anayasa gereği yargı sürecini durdurması gereken Yargıtay yargılamaya devam etti ve yerel mahkemenin kararını onaylayıp “tutuklu” durumunu “hükümlü” haline getirdi. Anayasa mahkemesi adeta “olmaz böyle bir şey” dedi ve hakları ihlal edilen Atalay’ın serbest kalmasına hükmetti. Yargıtay bu kararı da takmadı.

– Yine Gezi Davası sanıklarından Osman Kavala, siyasi iktidar istiyor diye “müebbet hapis cezasıyla” içeride tutuluyor.

– Bir yazısı nedeniyle tutuklanan Gazeteci Barış Pehlivan Temmuz’da çıkan infaz düzenlemesinden yararlanması gerekirken yararlandırılmadı ve yeniden cezaevine konuldu.

– Gazeteci Tolga Şardan bir köşe yazısı gerekçe gösterilerek “dezenformasyon yasasını ihlal” suçlamasıyla tutuklandı ve beş gün cezaevinde tutuldu. Yoğun bir tepki gelince adli kontrol şartıyla tahliye edildi.

– Gazeteci Merdan...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Neden beş kişi görüştü? 01 Aralık 2023 | 1.599 Okunma O görüşmeden 'iş birliği' çıkabilir 29 Kasım 2023 | 1.164 Okunma “Gönüllü” yoksullaşmaya hazır mısınız? 27 Kasım 2023 | 1.422 Okunma Yük başkan adaylarının sırtında olacak 25 Kasım 2023 | 367 Okunma AK Parti zorlanıyor! 24 Kasım 2023 | 1.933 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar