TÜİK: Demir kapı kör pencere...

Ankara’da Eskişehir yolundan Necatibey Caddesi’ne doğru yürüyorsanız Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) önünden geçersiniz. Ben o yolu sıkça kullanırım.Geçen yaz yekpare camdan yeni bir...

Ankara’da Eskişehir yolundan Necatibey Caddesi’ne doğru yürüyorsanız Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) önünden geçersiniz. Ben o yolu sıkça kullanırım.

Geçen yaz yekpare camdan yeni bir gökdelen yapıp eski emektar binayı yıktılar. Yeni binanın çevresi de ona göre şekillendi, duvarlar ve demir kapılar yükseldi.

Ben yüzlerce kez önünden geçtiğim halde ana girişteki demir kapının kapandığını hiç görmemiştim. Güvenlikçiler kenarda bekliyor, girip çıkanları kontrol ediyor ama o demir kapıyı genelde açık tutuyorlardı.

O demir kapının kapandığını dün ilk kez gördüm.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “11:00’de ordayım” mesajı sosyal medyaya düştükten 10 dakika sonra kapandı o kapı.

TÜİK çalışanları dahi o kapının kapanmasına şaşırmıştı. “Kemal Kılıçdaroğlu için gelecek medya mensupları girmesin diye kapatmışlardır” diye iyi niyetlice düşündüler.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sözcü Gazetesi Yazarı Deniz Zeyrek: ''Müflis iktidar, eski defterleri karıştırır'' 17 Ocak 2022 | 688 Okunma Sözcü Gazetesi Yazarı Deniz Zeyrek: ''Bakana film tavsiyesi: “Akıl Oyunları” 15 Ocak 2022 | 643 Okunma Gerçeğin gölgesinde nafile çabalar! 14 Ocak 2022 | 589 Okunma Gerçekle yüzleşmeden adalet olmaz! 12 Ocak 2022 | 1.075 Okunma Solun “enseyi karartma” sorunu! 10 Ocak 2022 | 2.112 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar