“Tek Adam Sistemi”

Sözcü Gazetesi Yazarı Deniz Zeyrek'in bugünkü (28.09.2022)''“Tek Adam Sistemi”'' başlıklı yazısı.

İki gün önce geçmişte AK Parti’de Başbakan Yardımcılığı da dahil önemli görevler yapmış bir isimle karşılaştım. Siyasetin, iktidarın ve muhalefetin son durumunu konuşurken sohbetin bir yerinde “Yıllardır bu işlerin içindeyim ‘Cumhurbaşkanı’nın Danışmanı’ sıfatıyla medyaya yansıyan Külliye’den isimlerin çoğunu tanımıyorum. Hatta isimlerini dahi duymamıştım” dedi.

Ortamda bulunan başka biri, AK Parti’de de durumun pek farklı olmadığına dikkat çekip, “AK Parti’nin kurulduğu yıllardan kaç siyasetçi kaldı” diye sordu.

Düşününce Ömer Çelik, Binali Yıldırım ve Hayati Yazıcı dışında çok fazla isim bulamadık. Numan Kurtulmuş, Efkan Ala, Mahir Ünal gibi deneyimli isimler dahi AK Parti’ye süreç içinde katılmıştı.

Sohbetin sonunda Başkanlık sisteminin en önemli sonuçlarından biri olarak, yeni bir “Cumhurbaşkanlığı bürokrasisi” oluşturduğu tespitini yaptık.

Ülkeyi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve etrafındaki bir grup yönetir hale...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Önemli ve tuhaf istatistikler 26 Kasım 2022 | 353 Okunma Bacasız sanayi ne durumda? 25 Kasım 2022 | 791 Okunma O dört parmak! 23 Kasım 2022 | 956 Okunma Bağırmak, küfretmek haklı çıkarmaz 21 Kasım 2022 | 2.708 Okunma Si-si-sil baştan! 19 Kasım 2022 | 735 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar