Sorudan korkan demokrat!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’le yollarımız Aydın Jandarma Er Eğitim Taburu’nda kesişmişti. Aynı bölükte, hatta aynı mangadaydık. En uzun boylumuz olduğu için 10 kişilik...

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’le yollarımız Aydın Jandarma Er Eğitim Taburu’nda kesişmişti. Aynı bölükte, hatta aynı mangadaydık. En uzun boylumuz olduğu için 10 kişilik mangamızın en başındaydı.

O yıllarda AK Parti dahi kurulmamıştı. Ancak Ömer Çelik, Tayyip Erdoğan’ın danışmanıydı. Yeni Şafak Gazetesi’nde yazıyor, askerlik sonrasında o dönemin liberal/sol gazetelerinden Yeni Yüzyıl’a geçme planları yapıyordu.

Asker ocağında birlikte geçirdiğimiz kısa süre içinde, kendisinin “liberal/demokrat” ve demokrasiye inanan biri olduğu izlenimi edinmiştim. Entelektüel birikimi de etkileyiciydi. Daha sonra Mülkiye’de doktora yaparak günlük siyaseti akademik bakış açısıyla birleştiren nadir siyasetçilerden biri olmuştu.

2002 sonunda AK Parti iktidara geldi. Partinin ilk yıllarında bizzat Başbakan danışmanı olarak AK Parti’nin Avrupa Birliği’ne yönelmesi, Kıbrıs sorununu çözme çabasına girmesi konularında katkısının büyük olduğunu düşünüyorum.

Erdoğan’a en yakın isimlerden biri olarak başta danışman, zaman içinde de bakan ve parti...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ortak aday, ortak seçim beyannamesi 05 Ekim 2022 | 909 Okunma Epistemolojik kopuş olabilir! 03 Ekim 2022 | 1.774 Okunma 81’lik tenorun düşündürdükleri 01 Ekim 2022 | 210 Okunma Çirkin siyaset karşısında ne yapmalı? 30 Eylül 2022 | 1.111 Okunma “Tek Adam Sistemi” 28 Eylül 2022 | 1.358 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar