Pervasız bir tehdittir!

Sözcü Gazetesi Yazarı Deniz Zeyrek'in bugünkü (16.01.2022)'' Pervasız bir tehdittir!'' başlıklı yazısı.

Muhalefet tabanından izleyicilerimizle, okuyucularımızla sokakta karşılaştığımızda en çok duyduğumuz sorulardan biri şu oluyor:

“İktidar seçimi kaybederse, bırakır mı? Yoksa Trump gibi ya da Brezilya’da seçimi kaybeden Bolsonaro gibi olay çıkarır mı?”

Bu tür sorulara karşılaştığımda yanıtım tereddütsüz “Olur mu öyle şey, millet ne derse o! Kulak asmayın böyle komplo teorilerine” oluyor.

Ancak onlar da genellikle “Peki ya bu SADAT ne iş? Niye bu kadar silahlanıyorlar? Paralel bir ordu mu kuruyorlar?” karşılığını veriyor.

Bu kaygıyı yaşayan muhalefet seçmenleri, mafyanın son zamanlarda çok fazla görünür olmasından da yakınıyorlar.

Kendilerini dizilerde ve filmlerdeki karakterler gibi “vatan millet için hukuk tanımaz, kurşun atan/kurşun yiyen kahramanlar” gibi gören bu örgütlenmeler, gözümüze bu kadar çok sokuldukça, insanların biraz önce sözünü ettiğim kaygıları yaşaması da kaçınılmaz oluyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Millet pası! 28 Ocak 2023 | 8 Okunma Kılıçdaroğlu: Adaylıkta sıkıntı olmayacak 27 Ocak 2023 | 2.252 Okunma Parole Parole... 25 Ocak 2023 | 1.952 Okunma Akşener: Kendimden önce “seçimi almayı” düşünüyorum 23 Ocak 2023 | 2.145 Okunma Millet sandık bekliyor! 21 Ocak 2023 | 610 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar