Olmayan sorunu çözebilirler mi?

Türkiye’nin en az ekonomik kriz kadar ciddi bir sorunu daha var:Ekonomik krizle mücadele etmesi gereken iktidar, ekonomik krizin varlığına inanmıyor.Gelin kısa bir özet yapalım:– Sık sık Almanların bizi...

Türkiye’nin en az ekonomik kriz kadar ciddi bir sorunu daha var:

Ekonomik krizle mücadele etmesi gereken iktidar, ekonomik krizin varlığına inanmıyor.

Gelin kısa bir özet yapalım:

– Sık sık Almanların bizi kıskandığını, Avrupa’da kuyrukların olduğunu anlatan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu’yla görüşmesinde ve bazı kürsü konuşmalarında Türkiye’de ekonominin kötü olmadığını söyledi.

– AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, doların TL karşısındaki artışını, doların Japon Yen’i karşısındaki değeriyle kıyasladı ve şöyle dedi:

“Doların değeriyle ilgili Japonya bir mukayese yapıyor mu? Japonla 114 yen olan dolar kurunu göstererek kendi ekonomisini değerlendiriyor mu? Nasıl başarısız bir ekonomiyiz diyerek kendi ekonomilerini değerlendiriyor mu? Bu ülkede faizle mücadelemizi sonuna kadar yürüteceğiz.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şahin: Gelecek yaz normale dönebileceğimize inanıyorum 02 Aralık 2021 | 500 Okunma Gutenberg’den Türeci-Şahin’e 01 Aralık 2021 | 611 Okunma Kılıçdaroğlu: Sorumluluğu yaymaya çalışıyorlar 29 Kasım 2021 | 841 Okunma Tabelaları İzleyen Başkan! 27 Kasım 2021 | 658 Okunma Tarih ve vicdan neyi ve kimi yazacak? 26 Kasım 2021 | 713 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar