Nasıl bu hale geldik?

Tam hatırlamıyorum. Ortaokul sonda da olabilirdik lisenin başında da…Kars Susuz’da Kazım Karabekir Öğretmen Lisesi’nde yatılı öğrenciydik.Daha önce anlatmıştım. Okul Cilavuz Köy...

Tam hatırlamıyorum. Ortaokul sonda da olabilirdik lisenin başında da…

Kars Susuz’da Kazım Karabekir Öğretmen Lisesi’nde yatılı öğrenciydik.

Daha önce anlatmıştım. Okul Cilavuz Köy Enstitüsü’nün yerleşkesindeydi. Yok yoktu.

Rus işgalinden kalma iki büyük karargâh binası erkek ve kız yurdu olarak kullanılıyordu. Kız yurdu binasının giriş katları ise laboratuvarlarla doluydu.

Akeordeon, keman, piyano olan bir müzik laboratuvarı, fizik ve kimya laboratuvarları ve bir ders sırasında her öğrenciye bir şövalenin düştüğü resim laboratuvarı benim hatırladıklarımdı.

Şimdi öğretmen olan sevgili arkadaşım Murat’la o resim laboratuvarında çok vakit geçirirdik. Bir de bu aralar Karayipler’de bir cruise gemisinde çalışan arkadaşımız Yalçın vardı. Resim öğretmenimiz Naci İren’den, yağlıboya resim yapmayı öğrenmiş sürekli yağlı boya resim yapıyorduk.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Neden beş kişi görüştü? 01 Aralık 2023 | 1.593 Okunma O görüşmeden 'iş birliği' çıkabilir 29 Kasım 2023 | 1.163 Okunma “Gönüllü” yoksullaşmaya hazır mısınız? 27 Kasım 2023 | 1.420 Okunma Yük başkan adaylarının sırtında olacak 25 Kasım 2023 | 367 Okunma AK Parti zorlanıyor! 24 Kasım 2023 | 1.929 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar