Лицемерие

Merak ettiniz değil mi bu ne diye.Rusça bilenler, “litsemeriye” diye okunduğunu ve “ikiyüzlülük” anlamına geldiğini anlamıştır hemen.Bugün size bu Rusça sözcüğün...

Merak ettiniz değil mi bu ne diye.

Rusça bilenler, “litsemeriye” diye okunduğunu ve “ikiyüzlülük” anlamına geldiğini anlamıştır hemen.

Bugün size bu Rusça sözcüğün kullanıldığı bir TV programı üzerinden Türk-Rus ilişkilerinin geldiği noktayı anlatmaya çalışacağım.

Malumunuz, önceki gün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin uzun zamandan sonra ilk kez yüz yüze görüştü.

Diplomasi tarihi kriz anları dışında yaklaşık üç saat süren baş başa görüşmelere pek alışık değildir.

Türkiye’de iktidar bu uzunluğun iki ülke arasındaki ilişkilerin iyi olduğuna yormamızı istiyor. Oysa Rusya’da bu uzunluk, iki ülke arasındaki sorunların fazlalığına bağlanıyor. Yapılan yorumlardan Putin’in Suriye’de yaşananlar ve Ukrayna konusu gibi ciddi sorunları masaya yatırdığı anlaşılıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Algı ile gerçek 13 Ekim 2021 | 1.970 Okunma Cumhurbaşkanı’nın yoksulluğu hissetmemesi normal 11 Ekim 2021 | 2.192 Okunma O sorunun yanıtı Virjin Adaları’nda 09 Ekim 2021 | 729 Okunma Aşı karşıtlarının oranı “yüzde 14” 08 Ekim 2021 | 740 Okunma İktidar partisinin Başkanlık çıkmazı 06 Ekim 2021 | 1.924 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar