Лицемерие

Merak ettiniz değil mi bu ne diye.Rusça bilenler, “litsemeriye” diye okunduğunu ve “ikiyüzlülük” anlamına geldiğini anlamıştır hemen.Bugün size bu Rusça sözcüğün...

Merak ettiniz değil mi bu ne diye.

Rusça bilenler, “litsemeriye” diye okunduğunu ve “ikiyüzlülük” anlamına geldiğini anlamıştır hemen.

Bugün size bu Rusça sözcüğün kullanıldığı bir TV programı üzerinden Türk-Rus ilişkilerinin geldiği noktayı anlatmaya çalışacağım.

Malumunuz, önceki gün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin uzun zamandan sonra ilk kez yüz yüze görüştü.

Diplomasi tarihi kriz anları dışında yaklaşık üç saat süren baş başa görüşmelere pek alışık değildir.

Türkiye’de iktidar bu uzunluğun iki ülke arasındaki ilişkilerin iyi olduğuna yormamızı istiyor. Oysa Rusya’da bu uzunluk, iki ülke arasındaki sorunların fazlalığına bağlanıyor. Yapılan yorumlardan Putin’in Suriye’de yaşananlar ve Ukrayna konusu gibi ciddi sorunları masaya yatırdığı anlaşılıyor.

....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Propagandası iktidara, bedeli millete! 25 Ekim 2021 | 1.743 Okunma Fantezi dünyası! 23 Ekim 2021 | 1.024 Okunma Son Çar’ın Av Köşkü ayağa kalkıyor 22 Ekim 2021 | 961 Okunma Diplomasideki Kavala gerilimi üzerine 20 Ekim 2021 | 1.591 Okunma “Kankilerle” buluşma! 18 Ekim 2021 | 2.354 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar